İBB’den Üniversite Adaylarına ‘ALO TERCİH'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordine ettiği Tercih Danışma Merkezleri,üniversite tercihi yapacak öğrencilere rehberlik edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordine ettiği Tercih Danışma Merkezleri, üniversite tercihi yapacak öğrencilere rehberlik edecek.
Ayrıca adaylara ‘Alo Tercih’ hattı ile telefonda da hizmet verilecek.

Temmuz - Ağustos tarihleri arasında 12 üniversite ve eğitim kurumuyla birlikte İstanbul’un 15 ilçesinde, 15 meydanda ve 58 noktada hizmet verecek olan Tercih Danışma Merkezleri ile öğrencilerin bilinçli tercih yaparak geleceklerine yön vermelerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Tercih Danışma ve Rehberlik Hizmeti kapsamında uzman eğitimciler eşliğinde sunulan ücretsiz danışmanlık hizmetine LYS’ye giren öğrenciler her yıl yoğun ilgi gösteriyor. Bugüne kadar 430 bin üniversite adayına hizmet veren Tercih Danışma Merkezleri bu yıl da İstanbul’un 15 farklı meydanında 58 noktada adaylara rehberlik edecek. Meydanlardaki merkezlerin dışında Tercih Danışma Hattı da öğrencilere hizmet verecek. Adaylar 0212 600 87 05 numaralı telefondan uzman eşliğinde verilecek rehberlik hizmetinden yararlanabilecek.

Bugünden itibaren Tercih Danışma Merkezleri’nin rehberlik hizmeti vereceği alan ve meydanlar:

1. Fatih Eminönü İskele
2. Fatih İtfaiye Parkı
3. Şirinevler Meydanı
4. Bağcılar Meydanı
5. Özgürlük Meydanı
6. Beylikdüzü Meydanı
7. Beşiktaş Meydanı
8. Kartal Kaymakamlık Önü
9. Gaziosmanpaşa Meydanı
10. Beykoz Meydanı
11. Kadıköy İskele Meydanı
12. Tuzla Sahil Meydanı
13. Çekmeköy Meydanı
14. Cevahir AVM Önü
15. Üsküdar Sahil

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir