YÖK’ten Stajı Devam Eden Öğrencilere Ek Kayıt Hakkı – Üniversite Kayıt İşlemleri | Mart 2021

YÖK’ten Stajı Devam Eden Öğrencilere Ek Kayıt Hakkı – Üniversite Kayıt İşlemleri | Mart 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YÖK’ten Stajı Devam Eden Öğrencilere Ek Kayıt Hakkı

YÖK tarafından, üniversiteye kayıt hakkı kazanan ancak stajı devam eden ve stajını Ağustos’a kadar bitiremeyen öğrencilere müjde…

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, üniversiteye kayıt hakkı kazanan ancak stajı devam eden ve stajını Ağustos’a kadar bitiremeyen öğrencilere ek kayıt hakkı verildiği bildirildi.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2017 ÖSYS sonucunda bir yükseköğretim kurumuna kayıt hakkı kazanan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yer alan derslerden başarılı olmuş ancak staj uygulaması devam eden ve stajını Ağustos’a kadar bitiremeyen öğrencilere, kayıt hakkı verilmesine ilişkin başvurular, Temmuz’daki Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. 2017 ÖSYS ek yerleştirme işlemlerinde yükseköğretim kurumlarında kayıttan boş kalan kontenjanların ÖSYM’ye bildirildiği dikkate alınarak, sadece stajı nedeniyle mezun olamayan öğrencilerin yerleştikleri yükseköğretim kurumlarına başvurarak, diğer adaylarla birlikte Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar şartlı kayıtlarının yapılmasına karar verildi.

Üniversite E-Kayıt İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

Şartlı kayıtlarını yaptıran bu öğrencilerden, mezun olduklarını Ekim’e kadar ibraz edemeyenlerin kayıtlarının silinmesi de karalaştırıldı. Toplantıda alınan kararlar, üniversite rektörlüklerine bildirildi.

Kategori: Üniversite Kayıt İşlemleri

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com