YKS'de Hatalı Soru İddiası!2018 YGS hangi sorular iptal oldu? Mart Pazar günü gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda hangi sorular iptal oldu? YGS iptal mi oldu? YGS hakkında detaylı bilgiye takvim2019.com'dan ulaşabilirsiniz.

Üniversiteye geçiş sınavının 1. ayağı YGS’ye giren öğrenciler bazı soruların iptal olduğu haberleri ortalıkta dolaşmaya başlayınca meraklanmaya başladılar. Bazı soruların yanlış olduğu için iptal edildiği haberi sosyal medyada fısıldanmaya başladı. Peki YGS sınavında sorular iptal mi oldu? YGS'de hangi sorular iptal oldu. YGS’ye giren öğrencilerde endişelenmeye başladı. Peki 2018 YGS sınavı iptal olacak mı? Sayfamızdan 2018 YGS sınavı hakkında detayla bilgiye sahip olabilirsiniz.

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA YAPILMADI

YGS’de bazı soruların iptal olduğu ve soruların internetten sızdırıldığı ile ilgili kesin bir bilgi yok. ÖSYM tarafından resmi bir açıklamada yapılmadı. Uzmanlar bazı soruların yanlış olduğunu söylemeye başladı. Peki hangi sorular iptal oldu veya olacak.

Henüz ÖSYM tarafından iptal olan herhangi bir soru bildirilmedi. Fakat 6 soru hakkında uzmanlar iptal olması gerektiğini söylüyor. Önümüzdeki saatlerde ÖSYM'nin soru iptali hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

UZMANLAR: YANLIŞ SORULAR VAR

Uzmanlar, din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının öğrencileri zorladığını, matematiğin uzun metinli olduğunu, Türkçe sorularının metninin kısaldığını açıkladılar. Türkçe testinde 28’inci sorunun iki cevap şıkkı bulunduğunu, fizikte de soru kökünde ve cevap anahtarında hata olduğu için bu soruların iptal edilmesi gerektiğini belirttiler. Felsefe testindeki 32’nci sorunun doğru olarak verilen E yanıtının yanlış olduğunu iddia eden uzmanlar, doğru yanıtın B olması gerektiğini vurguladılar.

SORULARI YAYANLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sona erdikten sonra sınav sorularının sosyal medyada yer aldığı iddialarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medyada soruları paylaşanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

2018-YGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir