YKS Türk Dili ve Edebiyatı Soruları Yayımlandı mı? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

YKS Türk Dili ve Edebiyatı Soruları Yayımlandı mı? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YKS Türk Dili ve Edebiyatı Soruları Yayımlandı mı?

2018-LYS: Sosyal Bilimler Sınavı, Matematik Sınavı ve Yabancı Dil Sınavının Temel Soru Kitapçıklarında Yer Alan Soruların % 20’sinin Yayımlanması ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden Adayların Erişimine Açılması

2018-LYS kapsamında uygulanan Sosyal Bilimler Sınavı (2018-LYS4) ile Matematik Sınavı (2018-LYS1) tamamlanmıştır.

2018-LYS4, 2018-LYS1 ve 2018-LYS5’te yer alan her bir test için test sorularının tamamından rastgele seçilen % 20’si “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında, hiçbir telif bedeli talep edilmeksizin aşağıda belirtilen tarih ve saatte ÖSYM’nin İnternet sitesinden kamuoyunun erişimine açılacaktır. Yayımlanan % 20 dışında kalan diğer sınav sorularının telif hakları bedelli ya da bedelsiz olarak hiçbir kişi veya kuruluşa devredilmeyecek ve bu soruların kişisel ya da toplu her türden paylaşımı (basımı, yayımı, dağıtımı) yasak olacak, paylaşanlar hakkında 5846 sayılı Kanun kapsamında yasal yollara başvurulacaktır.

Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınava/sınavlara başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınava/sınavlara başvuran adaylar, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınavın/sınavların sorularının tamamına erişebileceklerdir.

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Sınav sorularının % 20’sinin yayımlanacağı tarih ve saat:

Sınav Tarih Saat

LYS4, LYS1 Haziran 2017 16.30

LYS5 Haziran 2017 19.00

Sınav sorularının (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden ilgili sınava/sınavlara başvuran adayların erişimineaçılacağı tarih ve saat:

Sınav Tarih Saat

LYS4, LYS1, LYS5 Haziran 2017 21.00

LYS4, LYS1 ve LYS5 Soruların % 20’si Tıkla Öğren

LYS4, LYS1 ve LYS5 Soruların Tamamı Tıkla Öğren

LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI-1 MATEMATİK TESTİ HAZİRAN PAZAR

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com