YKS sonuçları en kısa sürede açıklanacak – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Kasım 2020

YKS sonuçları en kısa sürede açıklanacak – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Kasım 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YKS sonuçları en kısa sürede açıklanacak

ÖSYM, YKS sonuçlarının Temmuz’da açıklanacağını duyurmuştu.YKS’de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Adayların Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinden her biri için birer standart puanı hesaplanacak.

ÖSYM, sınav sonuçlarını Temmuz’da açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YKS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ‘https://sonuc.osym.gov.tr’ internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

YKS sonuçları sorgulamak için tıklayınız

TYT’de en az bir puan türünde 150 ve üzeri puan alamayan adayların, TYT puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme ve YKS’ye girme hakları bulunmayacak. YKS puanı 150’nin altında olan adaylar için ilgili yerleştirme puanı YKS hesaplanmayacak.

TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse YKS’ye başvurabilecek. YKS’ye başvurular, Mart’da alınacak.

Hatalı sorularla ilgili karar da Mart’ta açıklanacak

ÖSYM,Mart’ta yapılan TYT bazı sorularına yapılan itirazlara ilişkin kararı, sınav sonuçları ile eş zamanlı adaylara duyuracak.

ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, merkezin sorulara ilişkin itirazları bağımsız bilim heyetleri kurulları marifetiyle titizlikle incelediği bildirildi.

Açıklamada, sınav sonuçlarının açıklanmasından önce soru itirazı incelemelerinin tamamlanacağı belirtilerek, ‘İnceleme sonuçları, TYT sınav sonuçlarının açıklanması ile eş zamanlı olarak internet sayfamızdan adaylara duyurulacaktır. Tüm adaylarımız bu konuda müsterih olsun. 2018 TYT sonuçları Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır’ ifadesine yer verildi.

TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com