YKS Sona ErdiÜniversiteye girişte ikinci aşama olan ve saat 10.00'da başlayan YKS sona erdi. Sonuçlar Temmuz'da açıklanacak.YKS, Türkiye genelinde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 173 il/ilçe sınav merkezinde, 7 bin 300 binada ve 117 bin salonda, 303 bin sınav görevlisi ile gerçekleştirildi. Sınava, 2.5 milyona yakın aday başvurdu.

TYT'de, Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen ortak müfredata dayalı Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testi yer aldı.

YKS Sınav Soruları Açıklandı mı?

Pazar günü yapılan YKS’nin sınav soruları açıklandı. YKS ile ilgili tüm sorulara ve cevaplarına online olarak erişme imkanına sahipsiniz.

YKS'nin Temel Soru Kitapçığı ile cevap anahtarı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin internet sitesinde yayınlanmakta. ÖSYM, geçen sene sınav sorularının tamamını Haziran Pazartesi günü açıklayacağını duyurdu. Sınava katılan öğrenciler soruları ve cevap anahtarını Öğrenci Aday İşlemleri Sisteminden kontrol edebilecekler.

YKS'deki soruların tamamı, 'Temel Soru Kitapçığı' adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. Soruların pazartesi veya salı günü yayınlanması bekleniyor. Pazar günü yapılacak sınavdan sonra YKS soru kitapçığı ÖSYM'nin internet adresinde yayınlanacak. ÖSYM, yapılacak olan TYT'de (YKS) sorulan soruların tamamının “Temel Soru Kitapçığı” adı altında ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulmasına karar verdi.

YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Başkanı, geçen yıl TYT sonuçlarının Temmuz tarihinde açıklanacağını belirtti.

Adaylar, TYT sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin (http://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.Ayrıca TYT sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ÖSYM'nin (ww.osym.gov.tr/) internet adresinden bildirilecek.

TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar YKS tercihinde bulunabilecek

TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir