YKS İptal mi Oldu? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

YKS İptal mi Oldu? – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YKS İptal mi Oldu?

YKS, Haziran 2018 Pazar günü (yarın) yapılacak ve sınava milyonlarca öğrenci katılacak. Ancak Twitter’da açılan bir hashtag, öğrencileri meraklandırdı. Peki YKS iptal mi, YKS ertelendi mi?

2018-YKS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Tıkla İndir

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından düzenlenen YKS, Haziran 2018 Pazar günü (yarın) yapılacak ve sınava milyonlarca öğrenci katılacak. Ancak Twitter’da açılan bir hashtag, öğrencileri meraklandırdı. Peki YKS iptal mi, YGS ertelendi mi?

YKS İPTAL Mİ?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da açılan #YgsNedenİptalOldu hashtagı, öğrencileri telaşlandırdı. Zira etiketi gören YKS adayları, internette YKS iptal mi? şeklinde aramalar yapmaya başladı.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama ÖSYM tarafından gelmese de, sınavın iptaliyle ilgili resmi bir durum yok. Yani açılan ‘#YgsNedenİptalOldu’ hashtagı, adayları şakalamaya yönelik bir etiket.

Heyecanla beklenen YKS, Haziran 2018 Pazar günü (yarın) saat 10:00’da yapılacak ve sınava girecek adaylar üniversiteye geçişin ikinci aşaması için tek oturumda 160 dakika boyunca zorlu sorularda ter dökecek.

ÖSYM KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

ÖSYM, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ‘2018-YKS’ye ilişkin resmi internet sitemiz ve twitter hesabımız dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerekmektedir. 2018-YKS’ye ilişkin sosyal medya yoluyla provokasyon yürüten tüm hesaplar tespit edilmekte olup gerekli yasal işlemler tesis edilmektedir.’ ifadelerini kullandı.

TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

ÖSYM: ‘ADAYLAR EN GEÇ SAAT 09:00’DA SINAVA GİRECEKLERİ BİNANIN ÖNÜNDE OLMALI’

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.00’da hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylar, sınav salonuna 2018-YKS Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartları veya pasaportları kontrol edilerek alınacak ve sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturacak.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak. Sınavın yapıldığı her bir salonda en az bir duvar saati bulunacak. Adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şeker ve peçete, ÖSYM tarafından verilecek. Adaylar, sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

YKS’YE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK

İstanbul’da Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek TYT öğrenci ve görevliler, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde (İBB) AK Parti ve CHP Grubu’nun konuyla ilgili sunduğu ortak önerge, teklif kararı olarak görüşülerek meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre, Haziran 2018 Pazar günü TYT sınavına girecek öğrenciler sınava giriş belgelerini, öğretmenler ise sınavda görev aldıklarını gösteren kâğıtları göstererek toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebilecek. Öğrenci ve görevliler sınav günü İstanbul’da hizmet veren İETT otobüsleri, metrobüs, halk otobüsleri, Otobüs AŞ, metro, füniküler, tramvay, teleferik, Şehir Hatları Vapurları ile özel deniz motorlarına ücret ödemeyecek. Toplu taşıma araçlarının akaryakıt ve enerji bedelleri İBB tarafından karşılanacak.

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com