YKS Edebiyat ve Hafıza Teknikleri 2018 – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

YKS Edebiyat ve Hafıza Teknikleri 2018 – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YKS Edebiyat ve Hafıza Teknikleri 2018

LYS Edebiyat, ÖSYM’nin özellikle geçen yıl yaptığı değişikliklerden sonra TM puan türünde sınava giren öğrenciler için daha da büyük bir önem taşır hale geldi.

Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi gibi gözde bölümleri kazanmak isteyen öğrencilerin LYS Edebiyat’ta oldukça yüksek netler yapmaları gerekiyor. Ancak edebiyat dersinde öğrenilmesi gereken bilginin oldukça fazla olması, öğrencilerin bu sınavda zorlanmasına neden oluyor.

ÖSYM’nin 2015 LYS için açıkladığı verilere göre yaklaşık 740 bin öğrencinin katıldığı LYS-3 Edebiyat’ta 56 sorudan ortalama 21 net yapıldı. Bu durum, edebiyat dersinin öğretimi konusunda farklı yöntemlerin doğmasını ve yaygınlaşmasını sağladı.

Bu yöntemlerden en dikkat çekici olanı ise kuşkusuz ki ‘Hafıza Teknikleri’. Bilginin hızlı bir şekilde kalıcı hafızaya yerleşmesini sağlayan bu teknik, beklentinin oldukça üstünde bir verimle öğrenme sağlıyor. Dikkat çekici çizim ya da animasyonlarla desteklenen sıra dışı kurgular, öğrencilerin verilen bilgiyi kolaylıkla hatırlamasını sağlıyor.

Edebiyat Seminerleri de 2010 yılından beri ‘Hafıza Teknikleriyle Edebiyat Eğitimi’ vererek alandaki uzmanlığını LYS Edebiyat’a hazırlanan öğrencilerin hizmetine sunan eğitim kuruluşlarından biri olarak dikkat çekiyor. Hafıza teknikleriyle edebiyat eğitimini Türkiye’de ilk defa online olarak veren Edebiyat Seminerleri, her yıl geliştirdiği yepyeni içeriklerle üye öğrencilerine LYS Edebiyat için hazırlanmış en kapsamlı eğitimi sunuyor.

Hafıza teknikleri uzmanlarından ve yazarlık geçmişi olan edebiyat öğretmenlerinden oluşan Edebiyat Seminerleri. com kadrosu, karikatür ve animasyon ekibiyle birlikte LYS Edebiyat’a hazırlanan öğrencilere zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış 30 saatlik bir edebiyat eğitimi veriyor. Üstelik öğrenciler, bu eğitimi sınava kadar sınırsız bir şekilde tekrar imkanına sahip.

LYS Edebiyat için özenle hazırlanmış yüzlerce videonun ve binlerce sorunun bulunduğu Edebiyat Seminerleri yetkililerinden aldığımız bilgilere göre siteye üye olan pek çok öğrenci, hayalindeki üniversiteyi kazanma şansını yakalamış durumda. Kazanan öğrencilerinin tavsiyelerine yer verdikleri sayfalar ise özellikle LYS Edebiyat’a hazırlanan öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Oldukça kısa bir sürede etkili ve kalıcı bir öğrenme sağlayan hafıza tekniklerini başarılı bir şekilde kullanarak oluşturulan videolardan birkaçını Örnek Videolar bölümünde izlemek mümkün.

LYS Edebiyat ve Hafıza Teknikleri 2018 İndirmek için Tıklayınız

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com