YGS ve LYS'ye Hazırlıkta Mobil Oyun Devrimi

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin mobil oyunlara olan ilgisini dikkate alarak YGS'ye hazırlıkta devrim gibi bir uygulamayı hizmete soktu. Öğrenciler tıpkı çok popüle olan Candy Crash oynar gibi üniversite sınavlarına hazırlanacak. Soru çözdükçe seviye atlayan öğrenciler arkadaşlarının puanlarını da görecek. Oyunun teması ise uzayda yolculuk.

Eğitim dünyasına ezber bozan bir yenilik geliyor. Artık öğrencilere “Haydi çocuğum bırak elinden o telefonu” demeyeceğiz. “Bugün neden telefonda oyun oynamadın?“ diye soracağız. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimde bilgisayar kullanımı ve oyunlaştırma alanlarında çığır açacak bir projeye imza attı. Artık öğrenciler oyun oynayarak YGS ve LYS’ye hazırlanacak.

15 Ocak 2015 tarihinde imzalanan protokol ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onaylı tercih platformu olan Üniversite Tercih Merkezi (www.universitetercihmerkezi.com) tarafından geliştirilen YGS Mania uygulaması 16 Şubat’ta Goolge Play’de öğrencilerle buluşuyor. Öncelikle Android cihazlar üzerinde çalışacak oyunun IOS versiyonu 2 Mart’ta App Store’da da yerini alacak.

Öğrencilerin önlerine gelen YGS sorularını çözdükçe ilerledikleri, puan kazandıkları, geldikleri seviyeyi ve süratlerini arkadaşlarıyla paylaştıkları oyunda, uzayda gezegenler arası yolculuk teması kullanıldı. YGS’de yer alan testlerin ayrı ayrı galaksiler şeklinde kurgulandığı oyun ücretsiz şekilde cep telefonları ve tabletlere indirilebiliyor.

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir