YDS 2018 İlkbahar Başvuru Tarihleri Açıklandı mı? – Yabancı Dil Sınavı | Mart 2021

YDS 2018 İlkbahar Başvuru Tarihleri Açıklandı mı? – Yabancı Dil Sınavı | Mart 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

YDS 2018 İlkbahar Başvuru Tarihleri Açıklandı mı?

YDS 2018 İlkbahar Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

YDS 2018 İlkbahar Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

2018 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2018-YDS İlkbahar Dönemi) Nisan 2018 tarihinde uygulanacaktır.Başvuru tarihleri henüz netleşmedi.Yayınlanacak olan güncel kılavuz bilgilerinde yer alacaktır.

Sınava başvurular Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak.

Adaylar, 2018-YDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Merkezimiz kayıtlarında adaylara ait eğitim bilgileri, arşiv bilgisinin oluşturulabilmesi ve bu bilgilerin diğer sınavlar/yerleştirmelerde de kullanılabilmesi amacıyla başvuru aşamasında alınmaktadır. Bu amaçla; Başvuru Merkezlerince eğitim bilgileri alanında bilgi girişinin yapılabilmesi için, adayın eğitim bilgilerini gösteren resmi belgenin/belgelerin (diploma, mezuniyet belgesi vb.) başvuruda adayın yanında bulunması gerekmektedir. Eğitim bilgileri, Sınav Koordinatörlükleri ve Başvuru Merkezleri tarafından belgeye dayalı olarak kontrol edilerek sisteme kaydedilecektir. Bu nedenle adayların başvuru merkezine giderken güncel (en son) eğitim bilgilerine ait resmi belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

YDS 2018 İlkbahar Dönemi başvuruları nasıl yapılacak?

YDS 2018 ilkbahar Dönemi başvuru ücreti belirlenmiştir.(Güncel ücret listesi kılavuzda yer alıyor)

Fotoğraf kaydı olmayan adaylar

ÖSYM kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar (sistemde kayıtlı eğitim bilgilerinde değişiklik bulunmayanlar); başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri veya başvuru merkezleri) aracılığıyla yapabilecek.

Fotoğraf kaydı olan adaylar

ÖSYM sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar (sistemde kayıtlı eğitim bilgilerinde değişiklik bulunmayanlar); başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi (ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri veya başvuru merkezleri) aracılığıyla yapabilecekler.

Fotoğrafla ilgili ÖSYM’nin aldığı karar

Son 30 ay içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bir sınava bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmış ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi görevlisi tarafından çekilerek Merkezimiz kayıtlarına alınmış adaylar ile son 30 ay içerisinde herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi gerçekleştirmiş adayların Merkezimiz kayıtlarındaki fotoğrafı geçerli fotoğraftır.

YDS sınav ücretinin bankaya yatırılması ve banka adresleri

YDS ilkbahar dönemi sınav ücreti ne kadar? Adaylar, güncel kılavuzda belirtilen sınav ücretini başvurudan önce ilgili banka şubelerine yatıracaklar.

Banka şubeleri şunlar;

Ziraat Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

Halkbank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

Akbank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı

DenizBank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Tüm PTT iş yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

*Başvuru/sınav ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

YDS 2018 İlkbahar Başvuru Ücreti Online Ödeme Yapmak için Tıklayınız

YDS sınav ücretini yatırırken adayların T.C. Kimlik Numarası ile ad ve soyadı bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır Uyruğu T.C. olmayan adaylar ise Y.U. numaralarını T.C. Kimlik Numarası olarak kullanacaklar. ÖSYM, adayların, sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunu almayı unutmamaları gerektiği uyarısında bulunuyor. Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için de sınav ücretinin yatırılması ile ilgili kural aynen geçerlidir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler veya ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılabilirler.

ÖSYM’den önemli uyarı;

ÖSYM, sınav ücretinin bankaya yatırılmış olmasının başvuru için yeterli olmayacağını, başvuru ücretinin bankaya yatırıldıktan sonra bu kılavuzda belirtildiği şekilde başvurunun tamamlanması gerektiğini belirtiyor.

Kategori: Yabancı Dil Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com