Yapı Ressamlığı Öğretmenliği için Mühendislik Tamamlama Sınavı Yapılacak

Teknik Eğitim Fakültesi Mezunlarının Mühendislik Tamamlama Programları arasına ‘Yapı Ressamlığı Öğretmenliği’ de eklendi. Yapı Ressamlığı Öğretmenliği mezunları için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı uygulanacak.

YÖK’ün aldığı karara göre Teknik Eğitim Fakültesi Mezunlarının Mühendislik Tamamlama Programları arasına ‘Yapı Ressamlığı Öğretmenliği’ de eklendi. Mezunlar İnşaat Mühendisliği programında lisans tamamlayabilecekler.

Buna göre, ‘Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği’ kapsamında, Yapı Ressamlığı Öğretmenliği mezunları için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı uygulanacak.

Sınav Sakarya Üniversitesi tarafından 14 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Başvurular 21 Ekim – 06 Ekim tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar www.sausem.sakarya.edu.tr adresi üzerinden alınacak.

50 ve üzeri not alan adayların yerleştirme işlemleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından belirlenecek kontenjan çerçevesinde, tercihleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için: www.sausem.sakarya.edu.tr başvurabilirsiniz.

Kategori: YÖK