Üniversitelere Kayıtta Kimlik Kartları ile İstanbulkart Birleştiriliyor – Üniversite Kayıt İşlemleri | Nisan 2021

Üniversitelere Kayıtta Kimlik Kartları ile İstanbulkart Birleştiriliyor – Üniversite Kayıt İşlemleri | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Üniversitelere Kayıtta Kimlik Kartları ile İstanbulkart Birleştiriliyor

İETT’nin üniversiteler için bu yıl başlattığı pilot uygulamaya göre İstanbulkart ve öğrenci kimlikleri birleştiriliyor. İstanbul’da 6 üniversitede başlatılan uygulanın gelecek kayıt döneminde kentteki bütün üniversitelerde uygulanması planlanıyor.

İstanbul’daki 6 üniversitede öğrenci kartı ve İstanbulkartlar birbirine entegre edildi. Kartların ön yüzü üniversite kimlik kartının görseli, arkası ise standart İstanbulkart görseli ile kaplandı. Böylece bu üniversitelerde öğrenciler iki ayrı kart taşımak yerine tek kart taşıyacaklar.

SMS İLE BİLGİLENDİRİLDİ

Şimdilik 6 üniversitede başlayan pilot uygulamanın önümüzdeki yıllarda tüm üniversiteleri kapsaması hedefleniyor. İETT üniversite sonuçları açıklanır açıklanmaz 10 gün içinde İstanbulkartları hazır hale getirerek üniversitelere teslim etti. Öncesinde ise öğrencileri SMS ve mail göndererek bilgilendirdi.

135 BİN ÖĞRENCİ 50 ÜNİVERSİTE

İETT ve üniversiteler ile işbirliği içinde yürütülen çalışma kapsamında geçtiğimiz yıl 125 bin öğrenciye verilen indirimli İstanbulkart sayısı bu yıl 135 bine çıktı. İstanbul’daki 50 üniversitede öğrenciler herhangi bir belgeye gerek kalmadan kayıt oldukları esnada aynı zamanda kimlik kartları yerine geçecek olan İstanbulkartlarını alacaklar. Bu uygulama ile il dışından gelen öğrenciler yabancılık çekmeden İstanbul’da toplu ulaşıma hızlı bir şekilde katılmış olacaklar. Öğrenciler ayrıca kartlarını aldıklarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın tebrik mektubu ile karşılaşacak.

ÜNİVERSİTE KAMPÜSLERİNE BİLETMATİK

Öğrenciler kartlarına 10 lira yükledikten sonra biletmatiklere okutarak İstanbulkartlarını indirimli tarifesinde kullanabilecekler. Ayrıca, birçok üniversitede bulunan biletmatiklerde İstanbulkartlarını doldurabilecekler. Uygulama şu an Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu ve Avrupa Meslek Yüksekokulu’nda başlatıldı.

*** Üniversite E Kayıt Nasıl Yapılır? İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayınız

Kategori: Üniversite Kayıt İşlemleri

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com