TYT Giriş Belgesi Al! LYS Sınav Giriş Yeri Sorgulama2018 LYS Giriş Belgesi Çıkartmak için Buraya TIKLAYINIZ

2018 LYS sınava giriş yerleri LYS sınav giriş belgesinden öğrenilecektir.

2018-LYS SINAVA GİRİŞ BELGESİ: Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.Sınav giriş belgesini, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM.'nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden sınav tarihinin on gün öncesinden almaya başlayabilirsiniz.LYS giriş yerleri ne zaman belli olacak? LYS giriş yerleri belgesi indirmek için tıklayınız...

LYS SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR İÇİN TIKLAYINIZ

2018 LYS Sınav Giriş Belgesine adaylar, sınavdan evvel en geç bir hafta önce ÖSYM resmi sitesinden (http://ais.osym.gov.tr) ulaşabilirler. Adaylara Sınav giriş belgesi postalı gönderilmeyecektir. Tüm adaylar LYS giriş belgelerinin renkli ya da siyah beyaz çıktısını alarak sınava girebilirler.

2018 LYS Sınav Giriş Belgesinin ne zaman (Tam tarih olarak) yayınlanacağı konusunda ÖSYM tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu belgeyi, T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile ÖSYM.'nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden sınav tarihinin on gün öncesinden başlamak üzere edinebilirsiniz. Belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmeniz sınav günü size kolaylık sağlayacaktır.

Bu belgelerini kaybeden adaylar tekrar İnternet'ten edinebileceklerdir. Adaylar İnternet.'ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Belgenin üzerinde sınava gireceğiniz merkez, bina, salon bilgileriniz ile fotoğrafınız bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmeniz sınav günü size kolaylık sağlayacaktır.

ÖSYM 2018 LYS SINAV TARİHLERİ

** Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (2018 LYS-4) (Sosyal Bilimler) - Haziran 2018

** Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (2018 LYS-1) (Matematik) - Haziran 2018

** Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (2018 LYS-5) (Yabancı Dil) - Haziran 2018

** Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (2018 LYS-2 (Fen Bilimleri) - Haziran 2018

** Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (2018 LYS-3) (Edebiyat-Coğrafya) - Haziran 2018

LYS 2018 Sınav Tarihleri ve Saatleri

LYS-1 Matematik-Geometri Sınavı Tarihi :Haziran saat 10.00′da,
LYS-2 Fen Bilimleri Sınavı Tarihi :Haziran saat 10.00′da,
LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Sınavı Tarihi :Haziran saat 10.00′da,
LYS-4 Sosyal Bilimler Sınavı Tarihi :Haziran saat 10.00′da,
LYS-5 Yabancı Dil Sınavı Tarihi :Haziran saat 14.30′da