TYT Aday Şifremi Kaybettim Nereden Alabilirim?TYT Aday Şifresi İşlemleri için Buraya Tıklayınız

2018-TYT Sınav Giriş Belgesi Belge Edinmek için Gerekli Olan “Aday Şifresini” Kaybeden/Unutan Adaylar Dikkat!

Haziran 2018 tarihinde yapılacak 2018 2018-TYT başvuran adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2018-TYT Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile Haziran 2018 tarihinde ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden edinilmektedir.

Ancak aday şifrelerini kaybeden/unutan adaylar bu belgelerini edinememektedirler. Aday şifrelerini (İnternet erişim şifresini) kaybeden veya unutan adaylar, yeni şifrelerini aşağıda belirtilen şekilde edinebilirler:

ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen İnternet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri, burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Sorulara doğru cevap veremediği için İnternet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya TYT’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine geçerli nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 5,00 TL ücret karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve yetkilendirilmiş Başvuru Merkezleri’nin adreslerine aşağıda verilen bağlantıdan erişilebilir.

Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.

*** Yeni şifre edinilebilecek, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve TYT’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerini Görmek için Buraya Tıklayınız