TYT 2018 Başvuru Tarihleri Açıklandı TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak? – Temel Yeterlilik Testi | Nisan 2021

TYT 2018 Başvuru Tarihleri Açıklandı TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak? – Temel Yeterlilik Testi | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

TYT 2018 Başvuru Tarihleri Açıklandı TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak?

TYT 2018 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

TYT 2018 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

TYT 2018 başvuru tarihleri belli oldu TYT ne zaman yapılacak? 2018 TYT başvuruları Mart ayında alınacak. Tüm ayrıntılar burada…

TYT başvuruları Mart 2018’de alınacak. TYT sonuçları ise Temmuz 2018’de açıklanacak.Adaylar 2018-ÖSYS Kılavuzu ile aday başvuru formuna ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz satışı yapılmayacak. Adaylar sınav başvurularını 3 TL karşılığında yapacak. Bir ortaöğretim kurumundan henüz mezun olmamış adaylarla mezun durumdaki adaylardan önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklar.

MEZUN ADAYLAR BAŞVURULARINI ÖSYM SINAV KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN YAPACAK

ÖSYM tarafından merkezî yerleştirme yapılan programlar ile özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara girmek isteyen tüm adayların girmeleri zorunlu olacak. Mezun durumda olan adaylardan ilk defa ÖSYS’ye başvuru yapacak olanlar başvurularını, sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklar. Bu adayların eğitim bilgileri, yanlarında bulunduracakları diploma veya mezuniyet belgelerine uygun olarak başvuru görevlisi tarafından sisteme kaydedilecek ve ilgili diploma/mezuniyet belgesinin onaylı bir örneği bu görevli tarafından alınacak.

BAŞVURUNUN TAMAMLANMASI İÇİN ‘BAŞVURU İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI’ AÇIKLAMASININ GÖRÜLMESİ GEREKECEK

Başvuru formunda ‘TYT’ye girmek istiyorum’ seçeneğini işaretleyenler kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine belirtilen ücreti yatıracaklar.Başvurunun tamamlanması için ‘Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı’ açıklamasının mutlaka görülmesi ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün, yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekecek. Yurt dışında bulunan adaylardan sınav ücretini döviz olarak bankaya yatıranlar, bireysel başvuru hakları olsa bile, İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapamayacaklar.

2018 TYT Başvuru tarihleri OSYM ‘nin takviminde belirtildi. 2018 TYT Sınavına az bir zaman kaldı. TYT Başvuru tarihleri için sınava girecekler çok merak ediyor. 2018 yılı TYT başvuruları OSYM ‘den gelecek duyuru sonrasında sınava girecekler ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını yapacak. Daha sonra ygs sınavı için çalışmalarını hızlandıracak. 2018 TYT Banka ücreti konusunda henüz bir resmi açıklama yok. Tüm gelişmeler osym.gov.tr ‘den gelecek haber ile belli olacaktır.

2018 OSYM Sınav takviminde 2018 TYT sınavı Haziran 2018 günü yapılacaktır. Sınav başvuru tarihi ise Mart 2018 tarihleri arasında OSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden başvurular yapılacak. 2018 TYT başvuruları ais.osym.gov.tr adresinden kişisel olarak yapılacaktır. Önceki senelerde de genellikle hep TYT başvuruları Ocak ayında yapıldı.

ÖSYM, gelecek yıl yapılacak sınavlara ilişkin başvuru tarihlerini açıkladı. Buna göre,

– Temel Yeterlilik Testi (TYT) Haziran 2018’de yapılacak, sonuçlar Temmuz 2018’de açıklanacak. TYT başvuruları, Mart 2018’de alınacak.

– Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS İlkbahar Dönemi) Nisan 2018’de gerçekleştirilecek, sonuçlar Nisan 2018’de duyurulacak.
– Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES İlkbahar Dönemi) Mayıs 2018’de yapılacak, sonuçlar Haziran 2018’de ilan edilecek.

KPSS Lisans mayısta yapılacak

– Kamu Personel Seçme Sınavı (2018 KPSS Lisans) (Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Mayıs 2018’de gerçekleştirilecek, sonuçlar Haziran 2018’de duyurulacak. Sınava başvurular ise Mart 2018’de alınacak.

– KPSS Lisans Alan Bilgisi, Mayıs 2018’de yapılacak, sonuçlar Haziran 2018’de açıklanacak. Sınav başvuruları Mart 2018’de alınacak.

– KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT), Temmuz 2018’de yapılacak, sonuçlar Ağustos 2018’de duyurulacak.

– Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Temmuz 2018’de gerçekleştirilecek, sonuçlar Ağustos 2018’de ilan edilecek.

– Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS Sonbahar Dönemi) Eylül 2018’de gerçekleştirilecek, sonuçlar Ekim 2018’de öğrenilebilecek.

– Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES Sonbahar Dönemi) Kasım 2018’de yapılacak, sonuçlar Aralık 2018’de ilan edilecek.

Kategori: Temel Yeterlilik Testi

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com