TÜRGEV Yurtları Başvuru İşlemlerini Nereden Yapabilirim?

TÜRGEV yurtları nasıldır? Türkiye Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfının (TÜRGEV) 18 şehirdeki yurtlarına, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Açtığı yurtlarla gençlerin sadece eğitimine değil, sosyal hayatına da katkı sağlayan Türkiye Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfının (TÜRGEV) 18 şehirdeki yurtlarına, öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

TÜRGEV Genel Müdür Yardımcısı Elif Batur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sadece kız öğrencilere yönelik yurt hizmeti verdiklerini, amaçlarının geleceğin annelerini en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu söyledi.

Geçen yıl 9 ilde 24 yurtla, yaklaşık 3 bin 700 öğrenciye hizmet verdiklerini anlatan Batur, bu yıl 9 yeni ilde 16 yurt daha açtıklarını aktardı.

Yeni eğitim döneminde bu yurtların tamamının aktif şekilde eğitime katkı sağlayacağını ve yurda alınacak öğrencilerin mülakat sürecinin devam ettiğini belirten Batur, şunları kaydetti:

'Geçen yıl 4 bin kişi olan kontenjanımızı bu yıl 8 bin 500 kişiye çıkardık. Bugüne kadar yaklaşık 3 bin başvuru oldu. Kontenjanımızın tamamını dolduracağımızı düşünüyoruz çünkü çok fazla talep var. Yurtlarımız sadece barınma amaçlı değil, çok yönlü gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Önceliğimiz çocukların eğitimi. Öğrenciler gündüz okul eğitimlerini tamamladıktan sonra, akşam vaktinde de yurttaki eğitimlere katılıyor.

Öğrencilerin tercihlerine göre İslami ilimler, sosyal bilimler, kültür-sanat, sportif faaliyetler, kişisel gelişim eğitimleri bütün yurtlarımızda veriliyor. Mesela çok iyi resim yapabilen ama aynı zamanda ahlaklı, İslami yapıyı çok iyi bilen insanlar da olmasını istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.'

Online mülakat imkanı

Türkiye'nin her yerinden TÜRGEV yurtlarına çok büyük ilgi olduğunu dile getiren Batur, bu yıl İstanbul'da 5 yeni yurt açacaklarını, Bursa ve Konya'da da TÜRGEV'in birden fazla yurdu olduğunu belirtti.

Birinci önceliklerinin barınma değil, eğitim olduğu için öğrencileri mülakatla aldıklarını vurgulayan Batur, öğrencilerin, mülakata gelmeden önce web sitesi üzerinden ön başvuru formunu doldurmaları gerektiğini söyledi.

TÜRGEV Yurtları başvurularını yapmak için tıklayınız

Yurtta kalan öğrencilere burs imkanı da sunduklarını aktaran Batur, ön başvuruda doldurulan formlar sayesinde öğrencilerin maddi durumlarını tespit etme imkanı bulduklarını ve ihtiyacı olan öğrencilere burs verdiklerini kaydetti.

TÜRGEV Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

Kategori: KYK Sorgulama