TÜÇEV Burs Başvurusu Başladı Mı 2017-2018?Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV), bitirme tezi hazırlayan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan 650 kişiye burs verecek. Burs başvuruları, vakfın internet adresi üzerinden Ekim'e kadar alınacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜÇEV tarafından 50 doktora öğrencisine ayda 950'şer, 100 yüksek lisans öğrencisine 650'şer, bitirme tezi hazırlayan 500 lisans öğrencisine ise 300'er lira burs imkanı sağlanacak.

Belirlenen konu başlıkları altında yüksek lisans tezi ve doktora çalışması hazırlayan öğrenciler, vakfın 'www.tucev.org' internet adresi üzerinden Ekim'e kadar başvuru yapabilecek. Burslar, Kasım'dan itibaren ödenmeye başlayacak.

TÜÇEV Burs Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

Burs alan öğrenciler, üniversitenin tez ve doktora kabulünden sonra, çalışmalarını yazılı doküman ve CD formatında birer kopya halinde TÜÇEV'e gönderecek. Çevre ve Şehir Kütüphanesi'nde yer alacak tezler, gelecekte yapılacak çalışmalara ışık tutacak ve bilim adına çalışan öğrencilere destek sağlayacak.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, öğrencilerin başarısının Türkiye'nin vizyonu için önemli olduğunu belirtti.

Bakanlıklarının daha önce 500 lisans öğrencisine burs projesini sonuçlandırdığını ifade eden Güllüce, birbirinden değerli tez ve bitirme projelerinin ortaya çıktığını vurguladı.

Öğrencilerin hazırladığı tez ve bitirme projelerinin, Çevre ve Şehir Kütüphanesi raflarında yerini aldığını bildiren Güllüce, bu dönemde ise 650 öğrenciye burs imkanı sağlayacaklarını, ayrıca 65 yüksek lisans ve 10 doktora öğrencisine burs vermeyi sürdürdüklerini kaydetti.

Kategori: KYK Sorgulama