TDV Yükseköğrenim Yurt Kayıtları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak? – KYK Sorgulama | Ekim 2020

TDV Yükseköğrenim Yurt Kayıtları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak? – KYK Sorgulama | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

TDV Yükseköğrenim Yurt Kayıtları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Üniversiteye öğrenci yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, Türkiye Diyanet Vakfı’na ait yükseköğrenim öğrenci yurtlarına kayıtlar başladı.

Üniversiteye öğrenci yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) ait yükseköğrenim öğrenci yurtlarına kayıtlar başladı.

Türkiye Diyanet Vakfı Yükseköğrenim Öğrenci Yurtları Kayıtları için Tıklayınız

Vakfın yurt faaliyetleri hakkında bilgi veren TDV Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, yükseköğrenim gençliğine huzur içinde kalabilecekleri konaklama ortamı sunduklarını söyledi.

Palakoğlu, ‘TDV Yurtlar ve Sosyal Tesisler İktisadi İşletmesi bünyesindeki yurtlarımız, sunduğu hizmet ve sağladığı güven ortamı dolayısıyla öğrencilerin ilgi odağı haline geldi’ dedi.

İsmail Palakoğlu, yurtların çağın gereksinimleriyle modern şekilde tasarlandığını belirterek, ‘Yeni yurtlarımızda bütün odalar internet erişimi ve merkezi klima sistemiyle donatılmış şekilde. Lavabo ve tuvaletler odaların içinde. Kısacası öğrencilerimizin rahat etmesi için her şeyi düşündük’ diye konuştu.

TDV yurtlarının öğrencilere aile ortamı sunduğunu vurgulayan Palakoğlu, ‘Güvenilir, sağlıklı, modern bir yurt, öğrencinin başarı çıtasını yükseltir. Bütün öğrencilerimize birer anne-baba şefkati ile sahip çıkıyoruz. Öğrencilerimizin sosyal-kültürel yönden yetişmesi için de geziler, sportif faaliyetler, bilgi yarışmaları, konferanslar da düzenliyoruz’ ifadelerini kullandı.

Yurt sayısını ve öğrenci kapasitesini artırmak için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade eden Palakoğlu, ‘İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nin Ümraniye’deki bin 640 yatak kapasiteli yurdumuz ile Muğla yurdumuz ve Ankara yurdumuz da hizmete girdi. Yurtlarımızın toplam kapasitesi 4 bin 878’e ulaştı. Hedefimiz ilk aşamada yurt kapasitesini 7 bin 500’e çıkarmak’ dedi.

– ‘Yurt sayımızı 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz’

Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklandığını, her ailenin öncelikli olarak çocuklarının konaklama sorununu çözmek için gayret ettiğini hatırlatan Palakoğlu, Samsun, Rize, Niğde, Bursa, Gümüşhane, Van, İzmir ve Sakarya’da açacakları yeni yurtlarla yurt sayısını 20’ye çıkaracaklarını söyledi.

Palakoğlu, vakfın 10 ildeki 12 yükseköğrenim öğrenci yurtlarına ön kayıtların alınmaya başlandığını, ‘http://tdvyurt.com.tr/’ adresinden ön kayıt yapılabileceğini kaydetti.

– Yurtların olmadığı illere ‘öğrenci konuk evleri’

Yurtların olmadığı illere, ‘öğrenci konuk evleri’ açtıklarını söyleyen Palakoğlu, ‘Üniversitede okuyan öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek için yurtlarımızın olmadığı illerde şubelerimizin nezaretinde, güvenilir, sağlıklı, modern öğrenci konuk evleri açıyoruz. 24 ilde açtığımız 75 öğrenci konuk evinde 523 öğrencimiz kalmaktadır’ dedi.

İsmail Palakoğlu, öğrenci konuk evlerinde kalmak isteyen öğrencilerin, TDV eğitim koordinatörlükleri, vakıf şubeleri ve müftülüklere müracaat edebileceklerini bildirdi.

TDV’den 28 bin 62 öğrenciye eğitim desteği

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, 28 bin 62 öğrenciye eğitim desteği sağladıklarını belirtti.

TDV’den yapılan açıklamaya göre, Diyanet İşleri Başkanlığında yeni atanan ilçe müftülerine vakfın faaliyetleri konusunda bilgi veren Palakoğlu, Kur’an kurslarından hafızlık eğitimine, İmam Hatip lisesinden üniversiteye, yüksek lisanstan doktoraya kadar eğitimin her kademesinde gençlere sağlam bir din eğitimi vermek için çalıştıklarını aktardı.

Palakoğlu, ‘TDV, uluslararası öğrenci programları, 29 Mayıs Üniversitesi, öğrenci yurtları, öğrenci konukevleri, Bornova Koleji, yurt dışı eğitim kurumlarında okuyan öğrenciler olmak üzere toplam 28 bin 62 öğrenciye destek sağladı’ değerlendirmesinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile İslam’ın asli hüviyetiyle anlaşılması, dünya Müslümanlarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması için birlikte çalıştıklarını vurgulayan Palakoğlu, ‘Mülkiyeti vakfımıza ait 3 bin 529 cami, 417 mescit, 2 bin 514 Kur’an kursu binası, 510 müftülük hizmet binası, 11 eğitim merkezi binası, 5 bin 314 lojman olmak üzere toplam 12 bin 295 hizmet binasını Başkanlık hizmetleri için tahsis ettik’ ifadelerini kullandı.

Kategori: KYK Sorgulama

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com