TDV Öğrencilere Ne Kadar Burs Yardımı Yaptı?

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 23 bin 982 öğrenciye burs ve eğitim yardımında bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 23 bin 982 öğrenciye burs ve eğitim yardımında bulundu.

TDV Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, TDV'nin Türkiye'de bin şubesi ile dünyada 135 ülkede faaliyetler gerçekleştirdiğini vurgulayarak, Kur'an kurslarından, hafızlık eğitimine, İmam Hatip lisesinden üniversiteye, yüksek lisanstan doktoraya kadar eğitimin her kademesinde gençlere sağlam bir din eğitimi vermek için çalıştıklarını söyledi.

Vakıf olarak İslami ilimlerde altyapısı bulunan, ülkenin ve kurumların ihtiyacı olan, öz güveni yüksek insan kaynağının yetişmesi ve gençlerin daha iyi şartlarda eğitim alması için çalıştıklarını aktaran Tutkun, 'Vakfımıza bağış yapan vatandaşlarımızın da hassasiyetini gözeterek başarılı öğrencilere burs veriyoruz. Kendini geliştiren, yeniliğe açık, bilgili ve öz güveni yüksek bu öğrencilerin gelecekte ülkemize ve kurumlarımıza hizmet edeceğine inanıyoruz ve bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz' dedi.

Tutkun, vakfın 2011 yılından itibaren düzenli burs vermeye başladığını vurgulayarak, bugüne kadar 220 binin üzerinde öğrenciye burs ve eğitim yardımı yaptıklarını, toplamda 44 milyon 347 bin 99 TL destek verdiklerini bildirdi.

Geçen yıl 22 bin 298 öğrenciye burs verdiklerini hatırlatan Tutkun, eğitim yardımı ve burs verdikleri öğrenci sayısının her geçen yıl arttığına dikkati çekti.

Tutkun, 'Burs verirken milletimizin emanetlerinin yerine ulaşması için titiz davranıyoruz. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 20 bin 580 öğrenciye şubelerimiz tarafından bir defaya mahsus olmak üzere 250 TL eğitim yardımı yapıldı. Din eğitimi alanında hafızlık, lisans, yüksek lisans, doktora düzeyindeki öğrenciler ile TDV öğrenci yurtlarında kalan toplam 3 bin 402 öğrenciye burs veriyoruz. TDV olarak gelecek neslin inşası ve milletimizin manevi hayatının ihyasına katkı vermeyi sürdüreceğiz' diye konuştu.

Kategori: KYK Sorgulama