Sosyal etkinlik belgesi nedir? – MEB | Şubat 2021

Sosyal etkinlik belgesi nedir? – MEB | Şubat 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Sosyal etkinlik belgesi nedir?

2017-2018 eğitim öğretim yılı aralık ayında başlayan e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü pilot uygulaması 81 ilde 162 ortaokulda sona erdi. Pilot uygulama yapılan okullarda öğrenim gören 48 bin 955 öğrenci ilk defa karnelerinin yanında Sosyal Etkinlik Belgesi aldı.

Öğrencilerin okul içinde ve dışında gerçekleştirdiği bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarını içeren bir belge olan Sosyal Etkinlik Belgesi ile öğrencilerin yalnızca akademik başarıları değil, sosyal başarıları da ortaya konmuş olacak. Öğretmenlerinin elinden karnelerinin yanında ilk defa Sosyal Etkinlik Belgesi alan pilot okullarda öğrenim gören öğrencilerin “Bir elimde akademik, bir elimde sosyal karnem” diyerek mutluluklarını ifade ettiler. İlk defa böyle bir belge ile karşılaşan veliler ise, uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirterek çocuklarının ders başarılarını gösteren karnenin yanında sosyal başarılarını da gösteren bir belge almalarının öğrenciler açısından katıldıkları sosyal etkinliklerden gurur duyduklarını ifade ettiler.

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Giriş için Tıklayınız

Pilot uygulamada elde edilen verilerin analiz edilerek gerekli güncellemelerin yapılması ve e-Okul Sosyal Etkinlik Modülünün ikinci dönem ülke genelinde açılması planlanıyor.

Modülde, sosyal etkinlikler; bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları olmak üzere beş alandan oluşuyor. Modül ile sosyal etkinliklerin, nicelik ve nitelik olarak daha sistemli ve kapsamlı yapılabilmesi için kayıtlı, ölçülebilir veri haline getirilmesi ve daha önemlisi yaygınlaştırılarak artırılması hedefleniyor.

Sosyal Etkinlik Belgesi sayesinde sosyal anlamda hem öğrenciler kendilerini, hem de veliler ve öğretmenler öğrencilerini daha iyi tanıma imkanına sahip olacak.

Kategori: MEB

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com