Pedagojik Formasyon Tercih İşlemleri için Tıklayın!

Pedagojik Formasyon Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı: Adaylardan Tercih Alınması:

ÖSYM tarafından yapılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri için belirtilen tarihler arasında adaylardan tercihler alınır.

Programlara yerleştirme için adaylar tercihlerini ilgili tarihler arasında elektronik ortamda yapacaklardır. Bildirilen tarihler arasında tercih yapan adaylar istedikleri takdirde tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu, Yükseköğretim Genel Kurulu ile Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda güncellenebilir.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin (https://tercih.osym.gov.tr) İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Bu amaçla hazırlanan kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Pedagojik Formasyon Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

Kategori: ÖSYM Arşiv