Pedagojik Formasyon Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Formasyon sonuçları YÖKPedagojik Formasyon Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

YÖK Pedagojik Formasyon Sonuçları Açıklandı mı ÖSYM Ocak 2015 Pedagojik Formasyon Sonuçları 2015 Pedagojik Formasyon sonuçları açıklandı şubat 2015 ÖSYM Pedagojik Formasyon tercih sonuçları YÖK Pedagojik Formasyon sonuçları açıklandı mı 2015 Pedagojik Formasyon sonuçları ağustos...

Pedagojik Formasyon Sonuçları 23 Ocak 2014 ÖSYM tarafından bugün açıklanması beklenen pedagojik formasyon sonuçları büyük heyecanla bekleniyor.

ÖSYM Pedagojik Formasyon yerleştirme sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Ek yerleştirme için adaylar bir fırsat daha verilecek mi? Bütün soruların cevabı; bekleyen adaylara hiçbir duyurunun yapılmaması sonucunda çığ gibi büyüyor.YÖK, 20 bin pedagojik formasyon kontenjanına ek 10 bin kontenjan daha ekledi.

YÖK, Genel Kurul toplantısında, önceden ilan edilen 20 bin pedagojik formasyon kontenjanına ek 10 bin dolayında daha kontenjan verildiğini bildirdi.

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programları hakkındaki açıklamasında, Yükseköğretim Genel Kurul toplantısının Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı başkanlığında yapıldığı bildirildi.

Pedagojik Formasyon Tercih Kılavuzu Yeniden gündemde 23 ocak 2014 için TIKLAYINIZ

Toplantıda, öğretmen yetiştirme sistemi ve pedagojik formasyon eğitimi sertifika programıyla ilgili bazı hususların ele alındığı belirtilen açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmen eğitimiyle ilgili hazırlanan uzun vadeli strateji belgesi de göz önünde bulundurularak, konuyla ilgili kısa ve uzun vadede yapılması gereken çalışmaların ele alındığı anlatıldı.

Açıklamada, Kasım 2013'te ÖSYM tarafından ilan edilen pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları kılavuzlarında 2013-2014 öğretim yılında açılması planlanan programlara yapılan aday başvurularıyla ilgili sonuçların incelendiği, sertifika programlarıyla ilgili Kurul'a iletilen sorunlar ve talepler üzerinde değerlendirmeler yapılarak bazı kararların alındığı duyuruldu.

Kasım 2013'te 20 bin kontenjan ile açılması öngörülen pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvuran 60 bin dolayında adayın kontenjan artırımına yönelik taleplerinin incelendiği kaydedilen açıklamada, programları yürütecek fakültelerin ve eğitim bilimleri bölümlerinin öğretim elemanı ve sınıf kapasiteleri göz önüne alınarak, önceden ilan edilen 20 bin kontenjana ek olarak, 10 bin dolayında kontenjan artımıyla toplam kontenjanın 30 bin olmasına karar verildiği bildirildi.

YENİ KONTENJANLARA BAŞVURU

Açıklamada, önceden başvuru yapamayan adayların da başvuru yapmasına imkan tanındığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

'Kontenjan artışına bağlı olarak, ÖSYM tarafından ilan edilen başvuru kılavuzlarının güncellenmesine, ilan edilen alanlar içinde yer almayan ve program açılması talep edilen bazı alanların da yeni hazırlanan kılavuzlara eklenmesine; önceden başvuru yapan adayların, ÖSYM tarafından en kısa zamanda yeniden açılacak aday başvuru sisteminde tercihlerini güncellemesine, önceden başvuramayan adayların da tercihte bulunabilmesine karar verildi.'
Artık adayların sabrı kalmadı!

ÖSYM ve YÖK 'Pedagojik Formasyon Sonuçları' nı açıklasın diye hergün merakla bekleyen adayların artık sabrı tükenmek üzere.
ÖSYM 16 Ocak 2014 yani bugün formasyon yerleştirme tercih sonuçlarını açıklayacak mı?

Tahminimize göre çok sayıda üniversitenin Lisans öğrencileri için Bahar yarıyılını Şubat 2014 ayının ilk haftasında yapacağından dolayı Pedagojik Formasyon Eğitimi'de aynı sürede başlatmak amacıyla sonuçları 1 hafta daha öteleyebilir diye düşünüyoruz. Sonuçlar merakla bekleniyor.

ÖSYM ve YÖK'ün duyurularını an be an sitemizden takip edebilirsiniz... Gelişmeler oldukça haberimizden öğrenebilirsiniz.

Pedagojik Formasyon Sonuçları açıklanır açıklanmaz 'SONUÇ' sayfası sitemizde yer alacak. Adaylar T.C. Kimlik No ve ÖSYM Aday işlemleri sistemi şifreleri ile Pedagojik Formasyon Tercih Sonuçlarını sitemizden öğrenebilecekler.

Kategori: ÖSYM Arşiv