ÖSYS Ek Yerleştirme Süresi Uzatıldı mı? – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Ocak 2021

ÖSYS Ek Yerleştirme Süresi Uzatıldı mı? – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

ÖSYS Ek Yerleştirme Süresi Uzatıldı mı?

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada ‘2017-ÖSYS Ek Yerleştirme tercih işlemleri Ağustos 2017 günü saat 23.59’a kadar uzatılmıştır’ denildi.

Ek tercih nasıl yapılır?

Üniversitelerin boş kontenjanlarına ek yerleştirme tercihleri için başvuru süresi bugün doluyordu. Bu süre Ağustos’a uzatıldı. Adaylar başvuralarını saat 23.59’a kadar yapabilecek.

Adaylar, 2017-2018 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirmeler için tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacak.

Başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılamayacak. Posta ile ÖSYM’ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formları işleme alınmayacak. Tercihler sadece elektronik ortamda yapılabilecek.

ÖSYS ek yerleştirmeye başvurup tercih yapabilmek için 2017-ÖSYS’ye başvuru yapılmış olması ve hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekiyor. ÖSYS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar, ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip olmayacak. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan toplam 30’u geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 15 lira olacak. Tercih ücretinin, tercih işlemi yapıldıktan sonra Ağustos’a kadar yatırılmış olması gerekiyor. Bankadan ödeme işlemleri resmi iş günlerinde ve mesai saatlerinde yapılabilecek.

Süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamayacak. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacak.

2017 Üniversite Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2017 Üniversite Ek Yerleştirme Tercih İşlemlerini Gerçekleştirmek için Tıklayınız

2017 ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversitelerin çoğunluğu 2017 2018 öğretim yılına Eylül’de başlayacak ki kayıt işlemleri göz önüne alınırsa ek yerleştirme sonuçlarının en geçe Eylül’e kadar açıklanması bekleniyor.

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

Kategori: ÖSYM Tercih Kılavuzu

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com