ÖSYS Aday El Rehberi için Tıklayın!

2018 ÖSYS Aday El Rehberine Ulaşmak için Tıklayınız

ÖSYM 2018 ÖSYS Aday El Rehberi hazırladı. Güzel ve sade bir çalışma olmuş.Bu el rehberi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS 2018) ilk kez başvuran adaylar için bilgilendirme amacıyla hazırlanmış.

ÖSYS Kılavuzu;

ÖSYS ne olduğu konusunda,
Adayın başvuruyu nasıl yapacağı,
Sınav öncesi, sınav günü ve sürecinde neler yapılacağı,
Adayların sınav sonucuna nereden ulaşacağı,
Sonuçlara itirazların nasıl yapılacağı,
Yüksek öğretime yerleştirme işleminin nasıl yapılacağı gibi sorulara
cevap vermektedir.

Yaklaşık 45 saniye süren kamu spotunda ÖSYM adaylara şu uyarılarda bulundu:

'Adaylar, 2018 ÖSYS katılabilmek için Mart 2018 tarihleri arasında ÖSYM'nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Başvurunuzda alacağınız kişisel şifre ve T.C. kimlik numaranızla tüm işlemlerinizi ÖSYM'nin internet sayfasından takip edebilirsiniz. Başvuru işleminizin tamamlanabilmesi için ÖSYS başvuru ücretini Mart 2018 tarihleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da (www.osym.gov.tr) adresindenki ödemeler sekmesinden yatırmanız gerekmektedir. Üniversiteye giden yolun her adımda ÖSYM yanı başınızda.'

ÖSYM ayrıca üzerinde ' ÖSYM başarılar diler' ve 'Emeğiniz Emanetimizdir' yazılı bir sınav takvimi posteri hazırladı. Üzerinde TYT YKS'nin yapılacağı tarihlerinin yer aldığı sınav takvimi tüm okullara ve ilgili kurumlara gönderilecek.

Üniversite adayları TYT sonrası, pazar günü YKS devreye girecek.

2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu İndir!

2018 ÖSYS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Kategori: ÖSYS