ÖSYM'den Sınavsız Geçiş Başvuru Ücretleri Uyarısı!

ÖSYM Başkanlığı'ndan, 2018-ÖSYS Sınav/Sınavsız Geçiş Başvuru Ücretini Yatırmayan Adaylar Hakkında Bilgilendirme Yapıldı.

2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2018-ÖSYS) başvuru işlemini yaptığı halde sınav/sınavsız geçiş başvuru ücretini,Ocak 2018 günü (bugün) içerisinde yatırmayan adayların, başvuruları tamamlanmış olmayacağından başvuruları işleme alınmayacaktır. Bu adaylar için sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek ve sınava giremeyeceklerdir.Adayların 2018-ÖSYS Kılavuzunu tekrar dikkatle okumaları yararlarına olacaktır.

ÖSYS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

ÖSYS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Sınav/sınavsız geçiş başvuru ücreti ödeme işlemleri Ocak 2018 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.

ÖSYM Sınav/Sınavsız Geçiş Başvuru Ücreti Ödeme İşlemleri için Buraya Tıklayınız

2018-ÖSYS Kendi Okulu Başvuru Merkezi Olan Son Sınıf Öğrencileri Hariç Diğer Adayların Başvuru Yapabilecekleri Başvuru Merkezlerinin Listesi (Kendi okulu Başvuru Merkezi olan son sınıf öğrencileri başvuru işlemlerini kendi okullarında yapacaklardır.)

Alan/Dal Dönüşüm Tablosu

2018 YGS Kamu Spotu