ÖSYM'den ÖSYS Tercih Robotu Hakkında Uyarı!ÖSYM Başkanlığından,ÖSYS Tercih İşlemlerinde Tercih Robotu Hakkında beklenen açıklama geldi.İşte ÖSYM'nin resmi açıklaması;

ÖSYS tercih seçiminde tercih robotu adı altında tercih destek hizmeti verdiğini iddia eden bazı İnternet sitelerinin, adayların TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini almak suretiyle adayların güvenlik ve gizliliğini tehdit edecek girişimlerde bulunabilecekleri öngörülmektedir. Adaylar, bu sitelerde yaptıkları paylaşımlar ile tüm kimlik bilgilerinin bu türden sitelerin eline geçmesine izin vermekte ve her türlü potansiyel kötü kullanıma imkan sağlamaktadır.

Adayların tercihlerinde, 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile tercih desteği için de ÖSYM’nin resmi İnternet sitesi olan (https://rehberlik.osym.gov.tr/) hizmetini kullanmaları önerilmektedir.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve hiç kimse ile paylaşılmaması gereken ÖSYM aday işlemleri şifresini bu tarz siteler ile kesinlikle paylaşmaması gerektiği, bundan doğacak mağduriyetlere adayın kendisinin katlanmak zorunda kalacağı Adaylara ve Kamuoyuna önemle duyurulur.

*** 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndirmek için Buraya Tıklayınız

*** 2018-ÖSYS Tercih Robotu İndirmek için Buraya Tıklayınız

*** 2018-ÖSYS Tercih İşlemleri için Buraya Tıklayınız

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir