ÖSYM, YKS Sorularının Tamamını Açıklayacak mı? İşte Son Durum!ÖSYM 2018 YKS Sorularını Öğrenmek için Tıklayınız

YKS Soruları Açıklanacak mı, ÖSYM, YKS Sorularının Ne Kadarını Yayınlayacak? İşte YKS Soruları hakkında merak edilenler...

ÖSYM, YKS sorularının tamamının 'Temel Soru Kitapçığı' adı altında, kurumun internet sitesinden kamuoyunun bilgisine sunulmasına karar verdi.ÖSYM, soruları (http://www.osym.gov.tr/) internet adresi üzerinden yayınlayacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM),Mart'ta yapılacak 2018-YKS sorularının tamamının, kurumun internet sitesinden kamuoyunun bilgisine sunulmasını kararlaştırdı.

Merkez yetkililerinden alınan bilgiye göre, ÖSYM Yönetim Kurulu, YKS'deki soruların tamamının 'Temel Soru Kitapçığı' adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulmasına karar verdi.

YKS SORU VE CEVAPLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

YKS 2018 sınavına katılan adaylar sınav sorularına ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi sayfası olan ais.osym.gov.tr internet sitesinden ulaşabilirler. Sorulara erişmek için Ais sistemine TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

ÖSYM YKS ADAY ŞİFRESİNİ UNUTTUM, NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

YKS 2018 sorularını görmek için adayların ÖSYM'den aldıkları aday şifresine ihtiyaçları var. Eğer bu şifre unutuldu ise yeniden şifre alınabiliyor.

YKS ÖSYM Aday şifresini unutanlar ÖSYM'nin sitesine yani ais.osym.gov.tr'ye girerek ücretsiz olarak şifre alabilirler. Siteye girdikten sonra“Şifremi Unuttum” alanına girerek TC Kimlik Numarası ve Güvenlik Kontrolü bölümlerini doğru yanıtlamanız gerekiyor.

ÖSYM internet sitesinden şifre alma işlemi başarısız olursa, ÖSYM aday şifresi yine ücretsiz olarak ÖSYM sınav koordinatörlüklerinde ya da YKS'de başvuru merkezi olarak görevlendirilen başvuru merkezlerinden de alınabiliyor. Ancak bunun için geçerli nüfus cüzdanı veya pasaport ile şahsen başvurulması gerekiyor.

İlgili duyuruda 2018 YKS sonrası temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM ile sözleşme yapan basın kuruluşlarına PDF formatında verildiği ve sosyal medya üzerinden telif hakkı izni verilmeksizin bu soruları paylaşan hesaplar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi. ÖSYM, üniversite adaylarını ayrıca bu türden YKS 2018’ye ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

YKS SONUÇLARI İNTERNETTEN DUYURULACAK

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, YKS sonuçlarını Haziran 2018'de, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.

TYT puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar isterlerse YKS'ye başvurabilecek. YKS'ye başvurular, Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. YKS 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak.

TYT YKS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

TYT YKS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir