ÖSYM YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2018?

ÖSYM 2018 YKS Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

ÖSYM 2018 YKS Sonuçları Sayısal Bilgilerini Öğrenmek için Tıklayınız

Üniversiteye giriş sınavının birinci etabı tamamlandı.Peki YKS Haziran 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? Tıkla YKS 2018 sonuçlarını hesapla ve öğren! YKS sonuç açıklanma tarihi ne zaman? ÖSYM YKS sonuç öğrenme, ÖSYM YKS sonuç sayfasına giriş, YKS 2018 sonuçlarını adaylar nasıl öğrenebilecek? YKS 2018 sonuç sayfası? YKS sonuçları kaç gün sonra açıklanacak? ÖSYM YKS 2018 sonuçları, ÖSYS sonuçları, ÖSYM Başkanı’ndan YKS sonuç açıklaması...

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre,sonuçlar Haziran 2018'de açıklanacak.

Adaylar 444 ÖSYM'yi arayabilir

Cumartesi ve pazar günü ÖSYM'de 40 kişilik özel bir ekibin 24 saat boyunca teyakkuzda olacağını ve her türlü sorunun anında çözüleceğine işaret eden Demir, 'Bütün bunlara rağmen adaylarımız, sınav binası sorumlusuna veya koordinatörüne erişememesi durumunda, ÖSYM çağrı merkezi 444 ÖSYM yani 444 67 96'ya tüm operatörlerden, erişilebilir' dedi.

YKS 2018 sonuçlarını adaylar nasıl öğrenecek?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YKS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin

(https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YKS sonuçları, sonrasında İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

2018 YKS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS sınavı dün gerçekleşti.Mart pazar günü sınava giren adaylar için şimdi de sınav sorularının açıklanma heyecanı sardı. Sınav yaklaşırken ÖSYM tarafından son dakika açıklaması geldi. Bu yıl YKS sınavı ile ilgili farklı bir uygulamaya giden ÖSYM sınav soru ve cevaplarının daha önceki yıllarda olduğu gibi tümünü açıklayacağını duyurdu. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan son dakika açıklamasında Haziran 2018 Pazar günü yapılan YKS 2018 sınavının sorularının tamamının erişime açılacağını ilan etti. ÖSYM'nin bu açıklaması adaylar tarafından heyecanla karşılandı. ÖSYM bugüne kadar YKS sınav sorularının sadece yüzde 20'sini açıklıyordu. Ancak yapılan resmi açıklamaya ile ÖSYM 2018 YKS sorularının tamamını yayınlayacağını duyurdu.