ÖSYM Yerleştirmelerinde Ek Puan Uygulaması Devam Edecek mi?

Meslek Lisesi Yerleştirmelerinde ek puan devam edecek mi? Meslek Lisesi öğrencilerine ek puan tekrar geliyor mu?

2016 ÖSYS Kılavuzu'na göre, bu yıl meslek lisesi mezunlarına ek puan verilmeyeceğini dün açıklamıştık. Haber üzerine açıklamada bulunan YÖK Başkanı Saraç, Meslek Lisesi öğrencilerine ek puan için kanuni düzenleme gerektiğini ve bu konudaki öneriyi MEB'e ilettiklerini belirtti. Sonucun ne olacağı şimdilik bilinmiyor.

2016 ÖSYS Kılavuzu'na göre, 2012-2013 öğretim yılında meslek liselerinde 9'uncu sınıfa kayıt yaptırmış ve şu an 12'nci sınıfta olan öğrencilere ek puan verilmeyeceği dün POSTA eğitim sayfasında açıklanmıştı.

Haberimiz üzerine açıklamada bulunan YÖK Başkanı Saraç, Meslek Lisesi öğrencilerine ek puan için kanuni düzenleme gerektiğini ve bu konudaki öneriyi MEB'e ilettiklerini belirtti.

BAKAN AVCI: HASSASİYETLE YAKLAŞACAĞIZ

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından 2016 yılında mezun olan öğrencilere ’2012'deki kanun değişikliği nedeniyle’ artı (ek) puan uygulaması olmayacak. YÖK Başkanı Yekta Saraç, Meslek Lisesi öğrencilerine ek puan için kanuni düzenleme gerektiğini ve bu konudaki öneriyi MEB’e ilettiklerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı ise bu konuya hassasiyetle yaklaşacaklarını ifade ettiğini söyledi.

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir