ÖSYM Sonuç Twitter Adresi GirişÖSYM Sonuç Twitter Adresi Giriş için Buraya Tıklayınız

ÖSYM Sonuç Açıklama Sisteminde Büyük Yenilik yapıldı.ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir tarafından yeniliklerle ilgili olarak yapılan açıklamalarda ÖSYM tarihinde bir ilke imza atılarak yıl içerisinde yapılacak ÖSYM sınavlarında sonuçların ne zaman açıklanacağının önceden belli olacağı belirtildi.

ÖSYM Sonuç Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız

Gelişmiş Sonuç Açıklama Sistemi

Son bir kaç yıldır ÖSYM tarafından yapılan sınavların eskiye göre çok daha kısa sürede açıklandığı herkes tarafından bilinmektedir. Kurum tarafından yapılan yeni çalışmalarla birlikte sonuç açıklama sisteminin daha da geliştirildiği belirtiliyor. Bilindiği üzere sınavlara giren tüm adaylar tarafından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük bir merakla beklenmekte ve bu süreç yoğun bir stres altında geçmektedir.

Yeni sonuç açıklama sisteminin 2018 yılında yapılacak olan ÖSYM sınavlarıyla birlikte başlayacağı ve yayınlanan ÖSYM sınav takviminde diğer bilgilerin yanı sıra sınav sonucunun ne zaman açıklanacağının da yer alacaği belirtiliyor.

Sorunsuz Sınav Süreçleri Amaçlanıyor

Daha planlı bir şekilde işleyecek olan sınav süreçleriyle birlikte ÖSYM sınavlarında yaşanabilecek her türlü problemin de yeni uygulama sayesinde tam olarak ortadan kaldırılması amaçlanıyor.