ÖSYM, Sonuç Açıklama Tarihleri Ertelenebilir? – ÖSYM Sonuç Açıklama | Mayıs Ayı 2021

ÖSYM, Sonuç Açıklama Tarihleri Ertelenebilir? – ÖSYM Sonuç Açıklama | Mayıs Ayı 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

ÖSYM, Sonuç Açıklama Tarihleri Ertelenebilir?

ÖSYM, 2018 sınav takvimini ve sonuçların açıklanacağı tarihleri açıkladı. ÖSYM, yapılan sınavlara dava açılması durumunda sonuçların belirtilen tarihlerde açıklanamayacağını, sonuç açıklamaların erteleneceğini belirtti.

ÖSYM’den yapılan açıklama da, yapılan sınavlara yönelik dava açıldığı takdirde sınav açıklama tarihinin erteleneceği belirtildi.

ÖSYM’den yapılan açıklama;

Sonuç Açıklama Takvimi ile bir hedefimiz de adaylarımızın zaman planlaması yapabilmelerini sağlayarak sınavlar sonrasında sonuç açıklanma dönemine kadar adaylarımızın yaşamak zorunda kaldığı beklenti kaygısı stres faktörünü ortadan kaldırmak.

Sonuçları açıklamamanın tek istisnası, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’na göre açılabilen dava süreci olur. Adaylarımız, Anayasal hakları olan dava açma haklarını kullandıklarında, hukukun eşitlik ilkesi gereği yönetim olarak, yargı sonucu kurumumuza tebliğ edilmeksizin sonuçları açıklamamız mümkün olmayacaktır ve bu durumda ilgili sınavın sonuç açıklanma tarihinde erteleme yapılması söz konusu olabilecektir. Sonuçların açıklanmasında, takvimde öngörülemeyen bir durum ortaya çıktığında ise kamuoyuna gerekli açıklamalar önceden yapılacaktır.’

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi Giriş için Tıklayınız

*** ÖSYM Sonuç Açıklama Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız

Kategori: ÖSYM Sonuç Açıklama

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com