ÖSYM, ÖSYS Tercih İşlemleri Yapanları Uyardı! – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Şubat 2021

ÖSYM, ÖSYS Tercih İşlemleri Yapanları Uyardı! – ÖSYM Tercih Kılavuzu | Şubat 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

ÖSYM, ÖSYS Tercih İşlemleri Yapanları Uyardı!

ÖSYS yerleştirme tercihleri ne zaman sona eriyor,ÖSYS tercih süresi uzatılacak mı,LYS Tercih süresi uzatılacak mı? Bu soruların cevabını ÖSYM verdi.İşte,ÖSM’nin açıklaması;

2018-ÖSYS tercih işlemleri, Temmuz 2018 tarihinde başlamış olup Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. 2018- ÖSYS tercih süresi uzatılmayacaktır.

2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, Temmuz 2018 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, Haziran 2018 tarihleri arasında ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

2018-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İndir

2018 ÖSYS Tercih İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

2018 ÖSYS Tercih Robotu İndirmek için Tıklayınız

2018-ÖSYS: Tercih İşlemlerinin Tamamlanması, Tercih Bilgilerinin Kontrolü, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan Tercih Yapan/Tercih Yapacak Adayların Dikkatine

Temmuz 2018 tarihinde başlayan 2018-ÖSYS tercih işlemleri, Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adayların olumsuz durumlar ile karşılaşmamaları için, tercih yapacakları üniversite ve bölümlere karar verip bir an önce tercihlerini tamamlamaları önerilmektedir.

Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2018-ÖSYS Tercihleriniz “………..” tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir. Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifresini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacaktır.

YGS-LYS Net Sihirbazı Tıkla İndir

Yükseköğretim (Lisans-Önlisans) Program Atlası Tıkla İndir

YGS LYS Başarı Sırası Sihirbazı Tıkla İndir

Kategori: ÖSYM Tercih Kılavuzu

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com