ÖSYM GİS Şifre Alma İşlemleri

ÖSYM GİS Giriş için Buraya Tıklayınız

ÖSYM GİS ŞİFRE EDİNME

GİS Görevli İşlemleri Sistemine kayıt olup GİS ÖSYM Şifresi almanız için izlemeniz gereken aşamalar nelerdir?

Ösym'nin hazırladığı sınavlarda görev alabilmek için Üniversite yada bazı ilköğretim ve liselerde sınavda görev almak istediğinize dair başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Genelde her okul kendi bulunduğu okullarda başvuru yapmaktadır. Başvuru yapmak için, nüfus cüzdanı, okulun iletişim bilgileri, iban numarası ve e-mail gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapılan yerde fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Başvurudan sonra verilen şifreyle sisteme girdikten sonra ilk olarak şifrenizi yeniliyorsunuz. Şifreden sonra sınavlarda görev almak istiyorsanız okul seçimi yapıp görevlendirmenizi bekliyorsunuz. Göreviniz çıkınca görev belgesi çıktısı alıp görev yerinize gidiyorsunuz.

Sınav başvuru araları uzun olduğu için genelde şifre unutuluyor. Aman dikkat! Sakın şifrenizi unutmayın. Sistemde şifremi unuttum yazan yere bilgileri yazıp e -mailime gönder dediğimizde ne yazık ki hiç bir e-mail gelmiyor.

Her okul değişikliğinde görev pasif hale gelmektedir. Görevi tekrardan açtırmak için okul yâda üniversiteye başvurmanız gerekiyor.
ÖSYM (gis) sınavlarda görev almak isteyen idareci, öğretmen ve hizmetliler sisteme eklenecek, almış oldukları şifreleri ile 'Görevli İşlemleri Sistemi'ne giriş yaparak görev ve görev yeri tercihinde bulunacaklar. Görev tercihlerini her kes sistem üzerinde kendisi yapacak. Görev almak isteyenlerin ÖSYM GİS adresine girip başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

ÖSYM Aday Şifremi Unuttum Şifreyi Tekrar Nasıl ve Nereden Alabilirim? konulu yazımızı okumak için Buraya Tıklayınız

Kategori: ÖSYM GİS