ÖSYM e-YDS Ne Zaman Yapılacak?2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2017) Kılavuzu için Buraya Tıklayınız

e-YDS Aday Başvuru Bilgilerini Kontrol için Buraya Tıklayınız

Deneme e-Sınav Uygulaması için Buraya Tıklayınız

ÖSYM, 2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavlarının tarihlerini ve başvuru dönemlerini açıkladı.

ÖSYM, 2017 yılı için e-YDS sınav tarihlerini ilan etti. Elektronik Yabancı Dil sınavları 2017 yılı sonuna kadar 10 tane yapılacak. Yani yıl boyunca her ay bir elektronik yabancı dil sınavı yapılacak. ÖSYM’nin yayımladığı listede sınavların başvuru tarihleri de yer alıyor. eYDS’lerde kontenjan uygulaması yapıldığı için adayların başvuru ücretlerini erken yatırmaları tavsiye ediliyor. İşte ÖSYM’nin konuyla ilgili duyurusu ve e-YDS tarihleri…

ÖSYM e-YDS Sınav Tarihleri Tıkla İndir

“2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) sınav tarihlerine ve Deneme e-Sınav Uygulamasına adaylar aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

- 6114 sayılı Kanun’un 3. Maddesi 2. Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile 2014 yılında Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılmaya başlanan Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS), 2017 yılında da devam edecektir.

- 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında yapılacak olan e-YDS, aynı Yönetmelik uyarınca Merkezimiz tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğerdir. e-YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklar, YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynıdır.

- e-YDS’lerde sınava alınacak aday sayısı ÖSYM Başkanlığı tarafından belirlenen kontenjan ile sınırlı kalacağından sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

- e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

Kategori: ÖSYM e-YDS