ÖSYM, 24 Saat LYS için ÇalışacakÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir, LYS'ye girecek öğrencilere bugün ve yarını dinlenmeye ayırmaları tavsiyesinde bulunarak 'Sınava girecek olan tüm adaylarımıza başarılar diliyorum' dedi. Demir, ayrıca cumartesi ve pazar günü ÖSYM'de özel bir ekibin 24 saat hizmet vereceğini, adayların sınav sırasında bir aksaklık yaşamaları durumunda zaman kaybetmeden ÖSYM yetkililerine ulaşmalarını istedi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Haziran'da yapılan LYS'lerin sorunsuz şekilde uygulandığını söyleyerek, hafta sonu yapılacak son oturumlar için de hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Demir, LYS-2 fen bilimleri sınavının cumartesi günü bin 469 binada 420 bin 732 adayın, LYS-3 edebiyat-coğrafya sınavının da pazar günü 2 bin 532 binada 772 bin 734 adayın katılımıyla gerçekleştirileceğini belirtti.

Adayların, sınavla gelecekleri için önemli bir adım atacaklarını dile getiren Demir, şunları söyledi:

'Sizlerle birlikte bizlerin de sınavda olduğumuzun farkındayız. Sınava ilişkin tüm işlemleri büyük bir titizlikle tamamladık. Adaylarımızın bugünü ve yarını dinlenmeye ayırmalarını emeklerinin zayi olmayacağına güvenmelerini istiyoruz. Sınava girecek olan tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.'

Demir, cumartesi ve pazar günü ÖSYM'de özel bir ekibin 24 saat hizmet vereceğini, adayların sınav sırasında bir aksaklık yaşamaları durumunda zaman kaybetmeden ÖSYM yetkililerine ulaşmalarını istedi.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, 'ÖSYM çağrı merkezimiz adaylarımıza 24 saat hizmet verecektir. Adaylar tüm operatörlerden bizlere erişilebilir. Bir sorun olması durumunda adayların tereddüt etmeksizin bizlere ulaşmalarını istiyoruz' diye konuştu.