ÖSYM 2018 YKS Soru ve Cevaplarını Açıkladı mı Tıkla İndir!

YKS 2018 sorularını açıklandı mı? Haziran 2018 YKS sınavı için merakla beklenen haber nihayet geldi. YKS 2018 soruları ve cevapları ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Peki; YKS 2018 soru ve cevapları nasıl indirilir? İşte detaylar...

ÖSYM önceki YKS sınavlarında YKS sorularının tümünü Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı pdf şeklinde yayınlamıştı. Son yapılan açıklamaya göre 2018 YKS soruları tümüyle yayınlanacak. Adaylar YKS sınav sorularına ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişebilecekler. YKS 2018 soruları PDF formatında yayınlandı.

ÖSYM’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre Haziran 2018 günü yapılan YKS sınav sorularını Haziran Pazartesi günü erişime açıyor. Adaylar ÖSYM internet sitesi üzerinden 2018 YKS soruları ve cevap anahtarlarına ulaşabilecekler.

2018-YKS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için Tıklayınız

2018-YKS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı için Tıklayınız

Üniversiteye girişin ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS)'na giren adaylar 2018 YKS soruları ve cevap anahtarına ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi sayfası ais.osym.gov.tr adresinden erişebilecekler. adaylar sisteme giriş yapmak için TC Kimlik No ve ÖSYM Aday Şifreleri'ni kullanmaları gerekiyor. Giriş yapılan sayfadan YKS 2018 Soru kitapçıklarına yani bildirilen adı ile 'Temel Soru Kitapçığı' na ulaşabilecekler.

2018-YKS Sorularını İndirmek için tıklayınız

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2018?

ÖSYM Başkanı, geçen yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını Haziran'da açıkladıklarını belirterek, bu sene sınav sonuçlarının Temmuz'da açıklanacağını belirtti.Önemli olan sınav sonuçlarının hızlı değil sağlıklı bir şekilde bildirilmesidir dedi.

Adaylar YKS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.