ÖSYM 2018 YKS Sonuçları Açıklandı mı? 2018 ÖSYS YKS Sonuçları Tıklayın! – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021

ÖSYM 2018 YKS Sonuçları Açıklandı mı? 2018 ÖSYS YKS Sonuçları Tıklayın! – Yükseköğretim Kurumları Sınavı | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

ÖSYM 2018 YKS Sonuçları Açıklandı mı? 2018 ÖSYS YKS Sonuçları Tıklayın!

Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2018-YKS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilen sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2018-YKS değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, Haziran 2018 tarihinde ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2018-YKS Sınav Sonuçları
2018-YKS Sınav Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

2018 YKS sonuçlarını adaylar nasıl öğrenecek?

YKS 2018 ÖSYS sonuçları için adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YKS sonuçlarını Haziran 2018’de, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Kategori: Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com