ÖSYM 2018-YKS Sınavı için Görevli İşlemleri,Görev Yerleri Onay

ÖSYM 2018-YKS Sınavı için Görevli İşlemleri,Görev Yerleri Onay için Tıklayınız

ÖSYM 2018-YKS Sınavı için Görevli İşlemleri,Görev Yerleri Onayı için Yukarıdaki Ekrana Tıklayınız.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) 30 Haziran-1 Temmuz 2018'de yapılacak,sonuçlar 31 Temmuz 2018'de açıklanacak. YKS başvuruları,Mart 2018'de alınacak.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

GİS, ÖSYM'nin yapmış olduğu sınavlarda görevli olmak için başvuruların yapıldığı, sonuçların öğrenildiği, görebli belgelerinin çıkarıldığı ve sınavlarda görev alacak tüm görev personel işlemlerinin gerçekleştiği internet üzerinden çalışan online uygulamadır. Görevli işlemleri sistemi, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda görev yapacak olan gözetmen, bina sorumlusu gibi sınavlarda görev alacak öğretmenlerin belirlemesinde kullanılmaktadır. GİS, Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen idareci, öğretmen ve hizmetlilerin talep işlemleri internet üzerinden online gerçekleştirdikleri sitemdir. 2018 YKS sınavında görev alacak öğretmenlerin başvurdukları yer olan GİS Giriş üzerinden başvuru sonuçları da öğreniliyor. GİS Sınav görevlileri sorgulama nasıl yapılır? 2018 YKS sınavı için kısa bir süre kaldı. Sınava sayılı günler kala sınavda görev yapacak olan öğretmenlerde geçtiğimiz günlerde sınav gözetmen başvurularında bulunmuşlardı. Yapılan başvurular sonucu ÖSYM tarafından açıklandı. Sınavda görev almak için başvuran öğretmenler görev yapacakları yerleri haberimizin ayrıntısında bulunan linkten öğrenebilirler.

GİS GİRİŞ İŞLEMLERİ - ÖSYM GİS KAYIT İŞLEMLERİ

Görevli İşlemleri sistemi anlamına gelen GİS, Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen idareci öğretmen ve hizmetlilerin talep işlemleri internet üzerinden online gerçekleştirdikleri sitemdir.

GİS GİRİŞ İŞLEMİ NASIL YAPILIR

ÖSYM GİS giriş işlemleri için ilk önce ÖSYM'ye kayıt yaptırmanız ve şifre almanız gerekmektedir. ÖSYM GİS kayıt işlemlerinizi görev yaptığınız okullardan yaptırabilirsiniz. Gis(Görevli İşlemleri Sistemi) ile sınav başvurusu yapmak için okuldan şifre almanız okuldaki idarecilerin şifresinin olmasına bağlı okuldaki idarecilerin şifresi yok ise dolayısıyla sizinde de o sisteme kaydımız yok demektir.

Sisteme kayıt olabilmek için bulunduğunuz okulun olduğu merkezde sınav yapılıyor olmalı .
Okulunuz ÖSYM GİS'e kayıtlı değil ise ÖSYM Sınav merkezine başvurup kayıt yaptırmanı gerekmektedir.
Okulunuz ÖSYM GİS'e kayıtlı değil, o zaman GİS işlemleri için kaydınızı nereden ve nasıl yapabilirsiniz?
ÖSYM GİS şifresi veren bir okul kaydınızı yapabilir

GİS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR - GEREKLİ BELGELER NELER

Sınavda görev almak isteyen öğtretmen ve hizmetliler, görev tercihlerini sistem üzerinde kendisi yapacaktır. Görev almak isteyenlerin GİS sitesine girip başvuru yapmaları gerekiyor. ÖSYM'nin hazırladığı sınavlarda görev alabilmek için Üniversite ya da bazı ilköğretim ve liselerde sınavda görev almak istediğine dair başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Genelde her okul kendi bulunduğu okullarda başvuru yapmaktadır. GİS Başvuru yapmak için;

nüfus cüzdanı,
okulun iletişim bilgileri,
iban numarası ve
e-mail adresinin olması gerekmektedir.
Ayrıca başvuru yapılan yerde fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Başvurudan sonra verilen şifreyle sisteme girdikten sonra ilk olarak şifrenizi yeniliyorsunuz. Şifreden sonra sınavlarda görev almak istiyorsanız okul seçimi yapıp görevlendirmenizi bekliyorsunuz.

GİS GÖREVİ ÇIKTIKTAN SONRA GÖREV BELGESİ ÇIKTISI ALMAYI UNUTMAYIN

Göreviniz çıkınca görev belgesi çıktısı alıp görev yerinize gidiyorsunuz.

Her okul değişikliğinde görev pasif hale gelmektedir. Görevi tekrardan açtırmak için okul ya da üniversiteye başvurmanız gerekiyor.

Sayılı günler kalan ve Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek YKS sınavında görev almak isteyenlerin Ösym görev alma kısmında bu sınavda hangi görevi alacaklarını seçmeleri gerekmektedir. Görev onaylamasından sonra onay işlemi tamamlayan görevlilierin sınav gününde görev aldıkları yerlerde olmaları zorunludur.

2018 yılında ösym tarafından gerçekleştirilen sınavlarda görev almak isteyenlerin Ösym görevli işlemler listesinden onaylama işlemlerini yapmaları gerekmektedir. (http://gis.osym.gov.tr) adresinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ösym sınavlarında hangi görevi yapmak istediklerini seçmeleri ve bunun sonrasında onaylamaları gerekmektedir.

En yakın sınav olarak Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek YKS sınavında görev almak isteyenlerin Ösym görev alma kısmında bu sınavda hangi görevi alacaklarını seçmeleri gerekmektedir. Görev onaylamasından sonra onay işlemi tamamlayan görevlilierin sınav gününde görev aldıkları yerlerde olmaları zorunludur. Görev alma işlemini tamamlayanlar ösym’nin üst kısımda verdiğimiz sayfada görev belgesi ve Nüfus cüzdanı ile gitmeleri gerekiyor.Görevliler o gün binada sorumlu kişilerin verdiği yönergelere göre hareket etmelidir. Tercih işlemlerini aşağıdaki tarihlere göre gerçekleştirmeleri gerekir.

YKS SINAV GÖREVLİLERİ VE YERLERİ BELLİ OLDU

Yüksek Öğretime Geçiş sınavı olarak bilinen YKS sınavı için geri sayım devam ederken, sınavda görev alacak olan Öğretmenlerin görev yapacakları yerler ve okullar belli oldu. ÖSYM tarafından kısa bir süre önce açıklanan sonuçlara göre, görev alacak olan öğretmenler sınav saatinden 1 saat önce görevli oldukları yerde hazır bulunacaklar.

YKS SINAV GÖREV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLECEK

ÖSYM'nin Haziran 2018 günü yapacağı YKS, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için görevlendirilen öğretmenler belli oldu. Geçtiğimiz günlerde sınav görevi için GİS üzerinden başvuruda bulunulmuştu. Öğretmenler sınav görevi için yapmış oldukları başvurularda görev almak istedikleri okulları tercih etmişlerdi. YKS sınav görevlerinin belli olmasından sonra, Öğretmenler görevli oldukları yerleri GİS giriş yaparak öğrenebilecekler. ÖSYM Şubat 2018 itibariyle GİS üzerinden öğretmenlerin YKS için görevlendirildikleri okulları belirledi.