ÖSYM 2018 - TYT Sınav Sonuçlarına İtiraz ve İnceleme Talepleri GirişiÖSYM 2018 - TYT sonuçlarının açıklanmasından sonra bazı adayların merak ettiği 'TYT sonuçlarına nasıl itiraz edilir?','İtirazımı nasıl sunacam?' gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Adaylar, sınav ve yerleştirme sonuçlarının incelenmesi isteklerinde, aşağıda vereceğimiz Genel Amaçlı Dilekçe örneği kullanarak başvuruda bulunabilirler. Dilekçenin işleme alınabilmesi için dilekçelerde mutlaka adayın T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı, adresi, imzası ve ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr/) İnternet adresinden alınacak evrak referans numarası bulunmalıdır. Adayların dilekçelerinin aslını Merkezimize ulaştırmaları gerekmektedir. Merkezimize faksla ulaştırılan dilekçeler işleme konulmayacaktır. ÖSYM aday dilekçelerini ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr/) İnternet adresinden alabilecek ve/veya adayların vermiş olduğu dilekçeleri (https://ais.osym.gov.tr/) İnternet adresinden cevaplayabilecektir.

ÖSYM Aday İşlemleri Giriş Yapmak için Tıklayınız

Önemli : Yerleştirme sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 15 gün içinde Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak başvuru yapılabilir. Bu adayların inceleme masrafları k arşılığı, ÖSYM’nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6028011 – 5013 numaralı hesabına (IBAN NO : TR 070001000830060280115013) 5,00 TL yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekir.

Not: Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06538 Bilkent/Ankara adresine ulaştırmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı ol mayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Ek-1: Genel Amaçlı Dilekçe Örneği
Ek-2:Evrak Referans Numarası Alınması