ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri GirişiÖSYM 2018 TYT Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

ÖSYM 2018 TYT Başvuru İşlemleri için Buraya Tıklayınız

ÖSYM'nin 2018'de yapacak olduğu sınavın başvurusu için kılavuzunun arka sayfasında ifade edilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresine girerek T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz;

** 2018-TYT başlıklı alana girerek sınav tercihlerinizi, Sınav Merkezi tercihlerinizi, Girecek iseniz yabancı dilini giriniz .Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve ‘Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla tamamlanmıştır.’ İletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.

Sınav Başvuru merkezlerine gidip başvurumu bireysel olarak yapacağım diyenler, şu adımları takip edeceksiniz.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzun arka sayfasında belirtilen bankalardan (*) birine sınav ücretini yatırınız.

TYT Başvuru Merkezleri (http://osym.gov.tr) internet adresinde açıklanmıştır.(Size en yakın bir liseye gidin,muhtemelen liselerin çoğu başvuruyu alıyor.Eğer büyük bir lise ise kesin alır.)

Nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi, banka dekontu ile birlikte başvuru merkezine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti ödeyiniz.

Bilgilerinizin, başvuru görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz ve görevlinin size vereceği 2018-TYT Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız.