Öğrenim Kredisinin Amacı Nedir? Neden Geri Alınır? – KYK Sorgulama | Ocak 2021

Öğrenim Kredisinin Amacı Nedir? Neden Geri Alınır? – KYK Sorgulama | Ocak 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Öğrenim Kredisinin Amacı Nedir? Neden Geri Alınır?

Öğrenim kredisi, öğrencilerin öğrenim süresinde maddi sorunlar yaşamaması, sosyal ve kültürel açıdan olumsuzluklara maruz kalmaması adına desteklenmesi, öğrenim süresinde maddi problemleri düşünmemesi için takdim edilir. Öğrenim süresi boyunca öğrenci her ay düzenli olarak kredi alır, öğrenim sonunda ise güncel kurdan değerlendirilerek geri ödenir. ödemeler uzun yıllara bölünerek taksitlendirilir.

Öğrenim süresince KYK Öğrenim kredisi alanlar, öğrenim süreleri bittikten sonra aldıkları miktarları Kyk Borç Sorgulama ekranından sorgulayarak detaylı ödeme bilgilerine ulaşabilirler. Kimler Öğrenim Kredisi Alabilir?

KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama Online Giriş için Tıklayınız

Öğrencilere, öğrenim süresü içerisinde maddi açıdan destek veren Kredi ve Yurtlar Kurumu, kredi alanlardan öğrenim bittiği zaman geri ödeme almaktadır. Burs hizmetinden ayrı olarak verilen öğrenim kredisi, öğrencinin eğitim dönemi bittikten sonra geri ödemesi yapılır. Alınan ödemeler toplanır ve Türkiye İstatistik Kurumu tarafından güncel endekse göre yeniden değerlendirilerek öğrenciye yansıtılır. Geri ödemesi ne kadar olacağını merak edenler ise KYK Öğrenim kredisi borcu sorgulama ekranı üzerinden bilgi edinebilirler.

Kyk Borç Sorgulama – Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Miktarını nasıl Öğrenebilirim?

Eğer mezun olduysanız ve aldığınız kyk öğrenim kredisi sona erdiyse, geri ödeme planı sizin için otomatik olarak yapılmış anlamını taşımaktadır. Eğer geri ödeyeceğiniz miktar hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz yurtkur.gsb.gov.tr adresinden veya doğrudan www.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do adresini ziyaret ederek şahsınıza ait geri ödeme tutarını görebilirsiniz. Kyk Öğrenim Kredisi Borcu Sorgulayabileceğiniz bu adres üzerinden tüm borcunuzu görüntüleyebileceğiniz gibi, internet üzerinden ödemelerini de gerçekleştirebilirsiniz.

KYK Öğrenim kredisi borcu nasıl ödenir?

Eğer öğrenim kredisi geri ödeme planı tamamlandıysa, adınıza ödeme taksitlendirmesi yapıldıysa kyk.ziraatbank.com.tr adresini ziyaret ederek internet üzerinden online olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi internetten yapma imkanınız yoksa, ziraat bankası şubelerinden de yapabilirsiniz. Ödemelerin nasıl yapıldığına dair detay verilecek olursa, kyk öğrenim kredisi borcu taksitle ödenmektedir. Uzun yıllara yayılarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde ödeme tutarı az olmaktadır. Veya tek seferde ödeme yaparak borcunuzu tamamen sildirebilirsiniz.

KYK Öğrenim Kredisi Ödeme Online Giriş için Tıklayınız

Kimler Öğrenim Kredisi Alabilir?

-Lisans öğrencileri -Önlisans öğrencileri -Şehit veya gazi çocuğu olan açıköğretim öğrencileri -Anne ve babası ölmüş açıköğretim öğrencileri -Vakıf üniversitesi öğrencileri -Üniversite kontenjanına bildirisi yapılan öğrenciler

Kimler Öğrenim Kredisi-Burs Alamaz?

-İntibak ve Hazırlık yılında öğrenim kredisi verilmez.

Kategori: KYK Sorgulama

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com