MEB GYS Tercih Sonuçları Açıklandı mı? – ÖSYM Arşiv | Ekim 2020

MEB GYS Tercih Sonuçları Açıklandı mı? – ÖSYM Arşiv | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

MEB GYS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın şef ve memur kadroları için görevde yükselme sınavı GYS tercih sonuçları açıklandı. 29 Şubat Pazartesi günü açıklanması beklenen GYS sonuçları 1 Mart Salı günü açıklandı.

2016 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef / Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Sonuçları açıklandı.

MEB’in daha önce açıkladığı takvime göre görevde yükselme tercih sonuçlarının 29 Şubat’ta açıklanması gerekiyordu. Ama MEB bu tarihte açıklayamadı. MEB, tercih sonuçlarını 1 Mart Salı yani dün akşam 20:30 itibariyle açıkladı

GYS TERCİH SONUÇLARI NEDEN GECİKTİ?

6 Aralık 2015 tarihinde yapılan sınavın sonuçları 6 Ocak 2016 tarihinde açıklanmıştı. 2 bin 217 şef ve 3 bin 174 memur kadrosu için sınavdan 70 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayıldı. Adaylar başvuru tercihlerini 16-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdi. 29 Şubat Pazartesi günü açıklanması beklenen sınav sonuçları ilan edilen tarihte açıklanmadı. Konuya ilişkin bakanlıktan resmi bir açıklama ise yapılmadı. Süreçte yaşanan gecikme nedeniyle sınav başvurularını yapan adaylar MEB’e tepkili olsada sonuçlar normal takvimden bir gün sonra 1 Mart Pazartesi günü açıklandı.

Atamalarla İlgili Bilgi Atama sonuçları bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden duyurulacaktır.

– Ataması yapılan adayların kararnameleri Bakanlıkça, elektronik ortamda eski ve yeni görev yerlerine gönderilecektir.

– Gönderilen kararnameler adaylara en kısa sürede 7201 sayılı Tebligat Kanuna göre tebliğ edilerek, adayların göreve başlama ve ayrılışları ilgili birimler/valilikler tarafından yapılacaktır.

– Yerleştirmesi yapılan adaylardan atama koşullarını taşımadığı sonradan tespit edilenlerin ataması yapılmayacak, ataması yapılmış olsa bile iptal edilecektir.

– Tebligat yapıldığı halde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63 üncü maddelerinde belirtilen yasal süre içerisinde göreve başlamayanların atamaları Bakanlıkça iptal edilecektir.

– Adayın atama öncesi veya sonrasında Devlet Memurluğu şartlarından herhangi birini kaybetmesi durumunda ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

MEB GYS Tercih Sonuçları Tıkla Öğren

Kategori: ÖSYM Arşiv

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com