Email: [email protected]   |   24/7 Support: 123-456-7890

MEB E-Kurs Modülüne Başvurular Nasıl Yapılacak 2017-2018? – MEB | Ekim 2020

by | Feb 5, 2022 | Uncategorized

MEB E-Kurs Modülüne Başvurular Nasıl Yapılacak 2017-2018? – MEB | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

MEB E-Kurs Modülüne Başvurular Nasıl Yapılacak 2017-2018?

MEB E-Kurs Destekleme ve Yerleştirme Kursu öğretmen başvuruları nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yerleştirme Kursu öğretmen başvuruları başladı. Öğretmenler DYK için E-kurs modülü üzerinden başvuru yapacak. Peki e-kurs modülü üzerinden başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Ayrıntılar sayfamızın devamında…

Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursu) öğretmen başvuru sayfasını kullanıma açtı. DYK’larda görev almak isteyen öğretmenler Şubat 2018 tarihleri arasında e-kurs modülünü kullanarak başvuruda bulunabilecekler. Peki Destekleme ve Yerleştirme Kursları başvuru koşulları nelerdir? Başvuruda e-kurs modülü nasıl kullanılacak? Ayrıntılar sayfamızın devamında…

2017-2018 Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu için Tıklayınız

EBA e-Kurs 2.Dönem Başvurularını Yapmak için Tıklayınız

EBA e-Kurs Girişi için Tıklayınız

MEB’in yayınladığı DYK kılavuzuna göre, Destekleme ve Yerleştirme Kurslarında görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden başvuruda bulunacakları dersi belirterek başvuru yapabilecekler.

Öğretmenler e-kurs modülünde kaç tercih yapacak?

Öğretmenler ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercih yapabilecekler. Ya da ilçe içinde herhangi bir kurs merkezinde görev almayı tercih edebilecekler. Derslere öğretmen atamaları öğrencilerden gelen talep çerçevesinde kurs merkezi müdürlüğü tarafından yapılacak.

Ücretli öğretmenler e-kurs modülü üzerinden oluşturacakları şifre ile başvuruda bulunacaklar. Ücretli öğretmenlerin hangi dersten kurs verecekleri kurs merkezinin talebi doğrultusunda komisyonca belirlenecek.

Tercihte bulunduğu halde görevlendirilmeyen öğretmenler ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.

MEB DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNETİM SİSTEMİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları ile ilgili MEB’in yayınladığı kılavuzdaki başvuru koşulları ve işlemleriyle ilgili bölüm şöyle:

– Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunacaklar. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilecekler.

– Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.

– Ücretli öğretmenler ise e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar. Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenecek.

– Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.

– Başvurular, odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.

MEB Takviye E-Kurs Modülüne Başvuru Yapmak için Tıklayınız

MEB e-kurs modolü öğretmen öğrenci giriş ekranı

Millî Eğitim Bakanlığı ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu yayınlandı. Öğrenciler e-Kurs başvurularını nasıl yapacak? Öğretmenler DYK için nasıl başvuracak? e-kurs modülü giriş ekranı nedir? Ayrıntılar haberimizde.
Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yerleştirme Kursları’na kayıtlar için e-kılavuzu yayınladı. MEB’in internet sitesinden yayımlanan e-kılavuza göre, destekleme ve yetiştirme kursları için e-Kurs öğretmen başvuruları Şubat 2018’de, e-Kurs öğrenci başvuruları ise Şubat 2018’de başlayacak.. Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler de e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek. Peki öğrenci ve öğretmenler e-kurs modülünü nasıl kullanacak? E-kurs modülü ile başvurular nasıl yapılacak? Ayrıntılar .

MEB DYK klavuzuna göre destekleme ve yetiştirme kursları, 1.dönem, 2.dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılacak takvim2019.com’da…

DYK 2. dönem kayıtları ne zaman?

2017-18 e-Kurs kılavuzunun yayınlanmasıyla belli oldu. Kılavuza göre e-Kurs öğretmen başvuruları 06 Şubat 2017’de, e-Kurs öğrenci başvuruları ise Şubat 2018’de başlayacak.

2. Dönem e-Kurs öğretmen başvurularının alınma ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanma işlemleri MEBBİS üzerinden Ocak 2018 – Şubat 2018 tarihleri arasında; 3. Dönem e-Kurs öğretmen başvuruları ise Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak. 2. Dönem e-Kurs öğrenci başvuruları öğretmen başvurularının ardından EBA üzerinden Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 3. dönem başvuruları ise Haziran 2018 tarihleri arasında tamamlanacak. E-Kurs sınıf şubeleri 2. dönemde Şubat 2018’de 3. dönemde ise Haziran 2018 – Temmuz 2018’de belirlenecek. 2. Dönem E-kurs Şubat 2018’de EBA üzerinden hizmet vermeye başlayacak.

Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecekler.

Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

DYK hangi okullarda verilecek?

Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

E-kurs modülü ve eba şifresi nedir?

Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul veya kurumlarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı (eba) şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecekler.

İstenen derslerden kurs açılmaması durumunda talepler kurs merkezine yazılı olarak iletilebilecek. Açık öğretim öğrencileri, başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacaklar ve kurs şifrelerini alacaklar.

MEB E KURS MODÜLÜNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Her bir kurs programına devam edecek sınıftaki öğrenci, kursiyer sayısı 10’dan az olamayacak. Sınıf mevcudunun 20 olması esas olacak. Bu sayı dolmadan yeni bir sınıf açılamayacak.

Sınıf mevcudu en fazla 25’e kadar çıkartılabilecek. Kursa devam eden öğrenci, kursiyer sayısının 10’un altına düşmesi durumunda kursun birleştirilmesi veya kapatılıp kapatılmamasına o ay sonunda komisyon tarafından karar verilecek.

E-kurs modülü üzerinden başvuru yapacak öğrenci, açık öğretim öğrencisi ve mezunlara eba/e-kurs kullanım şifresi verilecek.

Kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu olacak. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 10´da birine kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemeyecek.

Diploma notuna da bakılacak

Merkezler, e-kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait ağırlıklı yılsonu başarı puanı, Millî Eğitim Bakanlığınca veya kurs müdürlüğünce yapılacak tarama test sonuçları, kursiyerlerin diploma notu gibi ölçülebilir kriterleri de dikkate alarak sınıf oluşturma iş ve işlemlerini yapacaklar.

Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunacaklar.

Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilecekler.

Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak yapılacak.

Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştıracaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursu) öğretmen başvuru sayfasını kullanıma açtı. DYK’larda görev almak isteyen öğretmenler bugün yani ilgili tarihler arasında e-kurs modülünü kullanarak başvuruda bulunabilecekler. Peki Destekleme ve Yerleştirme Kursları başvuru koşulları nelerdir? Başvuruda e-kurs modülü nasıl kullanılacak? Ayrıntılar haberimizde…

Öğretmenler DYK için nasıl başvuru yapacak?

MEB’in yayınladığı DYK kılavuzuna göre, Destekleme ve Yerleştirme Kurslarında görev almak isteyen kadrolu öğretmenler ise MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden başvuruda bulunacakları dersi belirterek başvuru yapabilecekler.

Öğretmenler e-kurs modülünde kaç tercih yapacak?

Öğretmenler ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercih yapabilecekler. Ya da ilçe içinde herhangi bir kurs merkezinde görev almayı tercih edebilecekler. Derslere öğretmen atamaları öğrencilerden gelen talep çerçevesinde kurs merkezi müdürlüğü tarafından yapılacak.

Ücretli öğretmenler e-kurs modülü üzerinden oluşturacakları şifre ile başvuruda bulunacaklar. Ücretli öğretmenlerin hangi dersten kurs verecekleri kurs merkezinin talebi doğrultusunda komisyonca belirlenecek.

Tercihte bulunduğu halde görevlendirilmeyen öğretmenler ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNETİM SİSTEMİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kategori: MEB

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com

Written By admin2

من افضل كتابة المحتوى المخضرمين في عدد من المجالات مثال المجالات العلمية والمعلوماتية وله العديد من الاعمال في الكثير من المواقع مثال موقع شركة مقابر للبيع في مصر ويساهم في تقديم محتوى مفيد وجذاب للزوار cell seo

مقالات ذات صلة

كتالوج واجهات خارجية للمنازل

كتالوج واجهات خارجية للمنازل

تعتبر المنازل من أهم الأصول لأي عائلة. يمكن استخدامها كمكان للعيش ومكان لتربية الأطفال وحتى مكان لتخزين الأشياء الثمينة. يعد المظهر الخارجي لمنزلك الهاشمي ستون من أهم الميزات التي تجعل منزلك فريدًا.فك وتركيب العفش كتالوج المنزل الخارجي هو سوق عبر الإنترنت يساعد أصحاب...

read more
فك وتركيب العفش

فك وتركيب العفش

تفكيك وتركيب الاثاث عملية تتطلب عناية وصبر ومهارة. إنها عملية يجب أن تكون على دراية بها لتجنب سدن للخدمات إتلاف أثاثك.ليموزين شرم الشيخ من سفنكس ليموزين فيما يلي بعض النصائح المفيدة في شركة نقل عفش بالقطيف فك وتركيب الأثاث:ليموزين شرم الشيخ من سفنكس ليموزين شركة نقل...

read more
ليموزين شرم الشيخ من سفنكس ليموزين

ليموزين شرم الشيخ من سفنكس ليموزين

شرم الشيخ هي مدينة جميلة في مصر تشتهر بشواطئها الخلابة ومياهها الزرقاء الصافية. يمكن لزوار شرم الشيخ الاستمتاع بالكثير من الأنشطة مثل السباحة والغطس وركوب الأمواج شراعيًا. إذا كنت تبحث عن إجازة أكثر استرخاء، فهناك أيضًا العديد من المنتجعات الصحية الموجودة في شرم...

read more

0 Comments