Lise Sorumluluk Sınavları Sonucunda Diplomalar Ne Zaman Verilecek? – MEB | Ekim 2020

Lise Sorumluluk Sınavları Sonucunda Diplomalar Ne Zaman Verilecek? – MEB | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

Lise Sorumluluk Sınavları Sonucunda Diplomalar Ne Zaman Verilecek?

MEB, yaptığı açıklamada sorumluluk sınavlarının derslerin başladığı Eylül haftasında yapılacağını duyurdu.

On binlerce genç üniversiteyi kazanmalarına rağmen bazı derslerden başarısız oldukları için kayıtlarını yaptıramadı. Onlar için üniversiteli olma yolu okullar açıldıktan sonra girecekleri ‘sorumluluk sınavları’ndan geçiyor. Ancak turizmcilerin talebiyle okulların açılması Eylül’e ertelenince bu kez mezun olamayan gençler ‘Sorumluluk sınavları ne olacak?’ kaygısı yaşamaya başladı.

DİPLOMA NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçtiğimiz temmuz ayında yaptığı açıklamaya göre başarısız olunan dersler için yapılan sorumluluk sınavları eylül ayının üçüncü haftasında yani Eylül tarihleri arasında yapılacaktı. Bu yıl yükseköğretim kurumunu kazanan ama liseden mezun olamayan öğrenciler de YÖK’ün aldığı karara göre durumlarını belgelendirmeleri halinde Ekim 2017 tarihine kadar kazandıkları yükseköğretim programlarına hiçbir hak kaybı yaşamaksızın kayıt yaptırabilecekti.

Ancak okulların açılması ertelenince Eylül 2017 tarihinde yapılması planlanan sorumluluk sınavları da ertelenmiş oldu. MEB, yaptığı açıklamada sorumluluk sınavlarının derslerin başladığı Eylül haftasında yapılacağını duyurdu. Öğrencilerin diplomaları en geç Ekim’de teslim edilecek.

Kategori: MEB

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com