KYK Yurtları Hakkında Gerekli Bilgiye Nereden Ulaşabilirim? – KYK Sorgulama | Ekim 2020

KYK Yurtları Hakkında Gerekli Bilgiye Nereden Ulaşabilirim? – KYK Sorgulama | Ekim 2020 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

KYK Yurtları Hakkında Gerekli Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), üniversite öğrencilerini yurtlar hakkında bilgilendirmek amacıyla tanıtım günleri başlattı.

Tanıtım günleri, Türkiye genelinde otobüs terminalleri, üniversiteler, yurt müdürlükleri ve il müdürlüklerinde Eylül arası hariç Ekim’e kadar devam edecek.

YURTKUR Ankara İl Müdürlüğü, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesinde (AŞTİ) üniversite öğrencileri ve velileri bilgilendirmek için stant kurdu.

YURTKUR Ankara personeli, amaçlarının Ankara’ya okumak için gelen öğrencileri yurtlar hakkında doğru bilgilendirmek olduğunu ifade ederek, ‘Öğrenciler yurtlar hakkında eksik hatta yanlış bilgiyle geliyor. Ankara’yı tanımayan öğrenciler var. Amacımız öğrencilere ve velilerine yurtta yaşama şartlarını anlatmak, yurtların imkanları hakkında bilgi vermek’ dedi.

Geleneksel hale gelen tanıtım günleri, her yıl üniversitelerin kayıt dönemlerinde öğrencilerle buluşuyor.

YURTKUR tanıtım günlerinde, üniversite öğrencileri ve veliler, yurtlar hakkında gerekli tüm bilgileri alabilecek. Öğrenciler, ayrıca YURTKUR’un resmi web sitesi ‘www. kyk.gsb.gov.tr’ adresinden ve ‘444 1961’ numaralı telefonlardan yurtlar hakkında gerekli bilgileri öğrenebilecek.

KYK Yurtları Hakkında Yapılan Açıklamalara Ulaşmak için Tıklayınız

KYK Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Kategori: KYK Sorgulama

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com