KYK Yurt Kredi, Burs Başvurusu Ne Zaman Bitiyor 2019-2020?

2018 KYK burs,kredi ve yurt başvuruları başladı mı? Kimler başvurabilir, başvuru için gerekli belgeler neler, başvuru ve bitiş tarihi ne detaylar sayfamızın devamında...

Üniversite kayıtlarının başlamasının arasından eğitim masrafları ve kalacak yer için kredi ve burs başvurusu yapacak olan öğrenciler. 2018-2019 KYK kredi, burs ve yurt başvuruları ne zaman yapılacak, KYK başvuru tarihi ne zaman, KYK Bursunu kimler alabilir ve kimlere verilir, kyk başvuru kimler yararlanabilir gibi soruları merak ediyorlar.

2018-2019 KYK Kredi Burs Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

2019 KYK burs ve kredi başvuruları bugün başladı. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman bitiyor? KYK tarafından üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvurularının süresi, Kasım'da sona erecek.

2019 KYK burs ve kredi başvuruları bugün başladı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları başladı.

KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman bitiyor?

2018–2019 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için 'http://kyk.gsb.gov.tr/' adresinden başvuruda bulunabilecek. Başvurular, Kasım 2018'de saat 23.59'da sona erecek.

Burs veya öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Beyanların doğru olmadığının belirlenmesi halinde burs veya öğrenim kredisi hakkı iptal edilecek.

Devlet kurumlarından gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ekim 2018'den itibaren ödeme yapılacak.

Burs verilen öğrenci sayısının artmasının ardından öğrencileri sevindiren bir diğer gelişme de burs ve krediye zam yapılması oldu. Geçtiğimiz yıl lisans öğrencileri için aylık 330 lira olan burs/kredi miktarı bu sene 400 liraya yükseltildi. Kredi ve burs ödemeleri yüksek lisans öğrencileri için aylık 660 liradan 800 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık 990 liradan 1200 liraya yükseltildi.

KYK Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

Kategori: KYK Sorgulama