KYK Kredi Burs Ödemeleri Nasıl Yapılacak? – KYK Sorgulama | Nisan 2021

KYK Kredi Burs Ödemeleri Nasıl Yapılacak? – KYK Sorgulama | Nisan 2021 .articles {text-transform:capitalize}img {max-width: 90%}

Öğrenci yardımı

KYK Kredi Burs Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

Buna göre, T.C kimlik numarasının son hanesi ‘0’ olanlar için ödeme günü her ayın 6’sı olurken, kimlik numarasının son hanesi ‘2’ olanlara ödemeler ayın 7’sinde, ‘4’ olanlara ayın 8’inde, 6 olanlara ayın 9’unda ve kimlik numarası 8 ile bitenlere burs ve kredi ödemeleri her ayın 10’unda yapılacak.

KYK burs ve kredi ödemeleri 2019 dönemi başladı. Başbakan , 2019 yılı burs ve kredi ödemelerinin dün itibariyle başladığını duyurdu.

KYK burs ve kredi ödemelerini dört gözle bekleyen üniversite öğrencilerine müjdeli haber Başbakan’ndan geldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada üniversite öğrencilerinin 400 liralık bursların dün itibariyle ödenmeye başlandığını açıkladı. Tweetinde “Üniversiteli gençlerimiz dün itibariyle burs ve kredilerini 400 TL olarak almaya başladı. Söz verdik, yapıyoruz. Gençler… Hayırlı olsun” dedi.

KYK BURS VE KREDİ ÖDEME TARİHLERİ

Yurtkur’un Ziraat Bankası ile yaptığı ve 1 Temmuz 2014 tarihinde yürürlüğü giren protokolde yeni düzenlemeler hayata geçirilmişti. Eski protokolde öğrencilere burs ödemeleri her ayın 6’sında, kredi ödemeleri ise 7’sinde yapılırken yeni protokolle ödemeler, öğrencilerin T.C kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılıyor.

KYK BURSLARI NE KADAR?

Burs verilen öğrenci sayısının artmasının ardından öğrencileri sevindiren bir diğer gelişme de burs ve krediye zam yapılması oldu. Geçtiğimiz yıl lisans öğrencileri için aylık 330 lira olan burs/kredi miktarı bu sene 400 liraya yükseltildi. Kredi ve burs ödemeleri yüksek lisans öğrencileri için aylık 660 liradan 800 liraya, doktora öğrencileri için ise aylık 990 liradan 1200 liraya yükseltildi

Kategori: KYK Sorgulama

Popüler gönderiler

Kategoriler

Diğer Makaleler

Copyright © document.write(new Date().getFullYear()); Tüm hakları Saklıdır | antalyayeniiklim.com