KYK İletişim Merkezi Numarası Değişti mi?

Bir milyondan fazla öğrenciye burs/kredi hizmeti veren ve yaklaşık 500 bin öğrenciyi yurtlarında misafir eden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilerin soru ve sorunlarına daha hızlı çözüm bulabilmek amacıyla yepyeni bir birim daha oluşturdu.

Daha önce bazı daire başkanlıklarının bünyesinde birbirinden bağımsız hizmet veren çağrı merkezi KYK KİM (Kurumsal İletişim Merkezi) adıyla yenilenen modern konseptiyle tek çatı altında hizmet sunmaya başladı.

Yüz yüze iletişim, çağrı merkezi ve santral olmak üzere üç ayrı servisi bünyesinde toplayan Kurumsal İletişim Merkezi’nde, dışarıdan yapılan aramalara uzman personel tarafından cevap veriliyor, başvuru ve sorular anında çözüme kavuşturuluyor.

Ayrıca KYK KİM’e bizzat gelerek başvuruda bulunan öğrenci ve velilerin sorunları da Yüz Yüze İletişim Servisinde uzman danışmanlarca çözüme kavuşturuluyor. Bilgisayar, internet bağlantısı ve yazıcının da bulunduğu lokasyonda ziyarete gelenler başvuru sırasında istenen belgelerle ilgili işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Modern sistemlerle donatılan çağrı merkezinde günlük ortalama 2000 telefona cevap verilirken, günlük 100’ü aşkın kişiye de yüz yüze iletişim kurularak hizmet sunuluyor.

Türkiye’nin her yerinden 444 19 61 numarasından ulaşılabilen Kurumsal İletişim Merkezi, haftanın 7 günü mesai saatleri içerisinde çalışmakta olup, yurt yerleştirme, kredi ve burs başvuruları açıklandığı günlerde mesai saati dışında öğrenci ve velilere gece 24’e kadar hizmet veriyor.

KYK Ana Sayfa Girişi için Buraya Tıklayınız

Kategori: KYK Sorgulama