KYK Akademide Hangi Konular Var?

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün yurtlarda kalan öğrenciler için “KYK Akademi” adı altında düzenlediği atölyeler, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Ülke genelindeki tüm yurtlarda gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında öğrenciler, derslerden arta kalan zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirme, ilgi duydukları konularda bilgi ve tecrübelerini arttırma ve kendilerini geliştirme imkânı buluyor.

KYK Akademi’de Türk İslam Bilginleri, İslam Felsefesi, Sinema, Felsefe, Tarih, Sosyoloji ve Edebiyat gibi alanlarda akademisyenler ve alanında uzman isimler nezaretinde çeşitli atölye çalışmaları düzenleniyor.

KYK’lı gençlerin en çok ilgi gösterdiği atölye çalışmalarının başında ise Safahat ve Mesnevi Okumaları geliyor. Deneyimli akademisyen ve yazarlar nezaretinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarında okumalar ve analizler yapılıyor. Safahat Atölyesi’nde gençlere Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, kişiliği ve düşünce dünyası hakkında bilgiler aktarılarak Safahat’ta yer alan eserler tek tek analiz ediliyor.

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda bu yıl ilk kez KYK Akademi’nin konu başlıkları arasına eklenen Mesnevi Okumaları Atölyesi de gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Mesnevi Okumaları Atölyesi kapsamında Mevlana ve Mesnevi, Dinle Ney'den, Mesnevi'de Aşk ve Âşık, Mesnevi'de İnsan, Mesnevi'de Allah, Mesnevi'de Hz. Peygamber, Mesnevi'de Gönül/Kalp, Mesnevi'de Dünya ve Mesnevi'de Nefs gibi konu başlıkları irdeleniyor.

KYK Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

Kategori: KYK Sorgulama