KPSS'de Atama İzni Kullanmayan Kurumlar Hangileri?Devlet, atama yapsın diye izin vermesine rağmen,hangi kurumlar atama yapmıyor?

Son olarak 22 Nisan'da açıklanan ve kurum bazında, hangi kuruma kaç adet atama yapabileceğini gösteren tabloyu yayımlamıştı.

Atama izinlerinin KPSS sınavına giren adaylardan mı yoksa naklen veya istifa sonrası dönüş atamalarından mı karşılanacağına, kamu kurumunun kendisi karar vermektedir.

Aşağıdaki tabloda, her bir kuruma verilen atama izni sayısı ve bu kamu kurumunun 2015/1 ve 2015/2 alımlarında kaç adet kadro için ilana çıktığı yer almaktadır.

Değerlendirme yapılırken, bazı kamu kurumlarının, merkezi yerleştirme dışında atama yaptığı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, DSİ, OGM, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlar, ÖSYM'nin yaptığı merkezi yerleştirme dışında alım yapmaktadır. Ancak bu kurumlar dışarıda bırakılsa dahi minimum 4 bin civarında atama izninin hala kullanılmadığını düşünüyoruz.Kategori: KPSS Sınavı